AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Ziua Drapelului National 2014 la Rosiorii de Vede

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
mihaiatanasie
Membru activ

Numarul mesajelor : 2357
Varsta : 59
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MesajSubiect: Ziua Drapelului National 2014 la Rosiorii de Vede   Joi 26 Iun 2014, 18:38

Desi este un oras mic si nebagat in seama, Rosiorii de Vede se mandreste cu actiuni patriotice dedicate sarbatorilor nationale. 26 iunie, Ziua Drapelului National, a fost sarbatorita printr-o actiune organizata de Muzeul Municipal de Istorie "Petre Voivozeanu".
Au fost trei comunicari, prezentate de doamna muzeograf Vera Cojocaru, domnul profesor Gheorghe Vlad si de mine. Am vorbit despre prezenta celor trei culori pe aeronavele romanesti, militare si civile, de-a lungul timpului.
Va asigur ca in timp ce am vorbit eu nu s-a ridicat nimeni de pe scaun (spre deosebire de ...).
As vrea sa multumesc tuturor celor de pe rospotters.ro de ale caror fotografii m-am servit pentru a-mi ilustra interventia, ii asigur pe toti ca nu am uitat acolo sa spun de unde am pozele (imi cer iertare ca nu am cerut voie sa le utilizez).
Sper sa fac rost de imagini de la eveniment si sa le postez aici.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
mihaiatanasie
Membru activ

Numarul mesajelor : 2357
Varsta : 59
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MesajSubiect: Re: Ziua Drapelului National 2014 la Rosiorii de Vede   Vin 27 Iun 2014, 18:52

Iata fotografiile promise.
Mai intai, invitatia redactata de Directia pentru Cultura, Educatie, Creatie si Sport din cadrul Primariei Rosiorii de Vede.

Fotografiile care urmeaza sunt datorate domnului Silviu Arsu, de la Casa de Cultura, caruia ii aduc multumiri.
Cuvântul de deschidere al doamnei Veronica Cojocaru, muzeograful-sef al Muzeului nostru

Domnul viceprimar Teodoru Stanga aduce mesajul administratiei locale.

Dupa interventia colegului meu, domnul profesor de istorie Gheorghe Vlad (de la care nu am imagini), a fost momentul meu. Pozele prezentate, majoritatea reprezentand aeronave expuse la Muzeul Aviatiei sau aflate in evolutie la BIAS 2014, la care s-au adaugat si alte imagini luate de pe forum, pentru care inca o data multumesc, au captivat ascultatorii/privitorii.

Probabil ca unii dintre noi, care au vizitat expozitii cu tematica aeronautica deschise in aceasta sala, vor recunoaste locurile. Sper sa mai avem ocazii demne de a fi consemnate aici.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
lrbc
Fotograf

Numarul mesajelor : 1801
Varsta : 102
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

MesajSubiect: Re: Ziua Drapelului National 2014 la Rosiorii de Vede   Vin 27 Iun 2014, 19:16

Felicitări dom` profesor!  cheers 
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ziua Drapelului National 2014 la Rosiorii de Vede   Astazi la 04:18

Sus In jos

Ziua Drapelului National 2014 la Rosiorii de Vede
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» De ziua ta......femeie!
» De ziua Ta ...............Barbate :)
» LA MULTI ANI... DE ZIUA TA!!!
» Provocarea nr 19 -croitorie - In 2014 promit sa cos
» Luminatia - Ziua Mortilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum