AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Boeing777-300
Fotograf

Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

MesajSubiect: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   Mier 20 Feb 2013, 00:00

Titlu: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme
Sursa evz.ro
Autor: Paul Ciocoiu
Data: 19 fbr 2013

O furgonetă a companiei Brinks, care se ocupă de colectarea și transportul de valori, a fost atacată pe aeroportul din Bruxelles, chiar în momentul în care angajați ai companiei scoteau un container cu diamante ce urma să fie încărcat la bordul unui avion cu destinația Zurich.

Citiți mai mult: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante - Internațional > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/jaf-armat-pe-aeroportul-din-bruxelles-hotii-au-furat-10-kilograme-de-diamante-1024486.html#ixzz2LNuj78V8
EVZ.ro

E incredibil. Aeroprotul asta a fost tinta unor atacuri similare in 2005, 2001, 1999......nu au invatat nimic. Bine ca baietii au fost doar pe furat si nu alte nenorociri....
Sus In jos
arianne
Moderator

Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 25
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   Mier 20 Feb 2013, 01:30

Holdup ca-n filme. E incredibil ca in cele 11 minute cat au fost pe aeroport hotii, n-a putut fi securizata gaura prin care au intrat. Avand in vedere ca au venit la tinta stiuta, sunt convins ca aveau si cumparator, probabil diamantele sunt pe undeva prin Rusia si au trecut deja prin multe maini...
Sus In jos
petrudimoff
Fotograf

Numarul mesajelor : 1677
Varsta : 44
Localizare : Cluj-Napoca, Romania
Data de inscriere : 05/04/2010

MesajSubiect: Re: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   Mier 20 Feb 2013, 09:10

Inca o data se dovedeste ca adevaratii hoti nu pot fi opriti. Din cate am vazut la TV , erau inarmati cu arme automate si Audi A8 Wink
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

Numarul mesajelor : 4084
Varsta : 35
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   Mier 20 Feb 2013, 09:14

Scrie la sfârșitul articolului că în ultimul an și jumătate au fost 4 jafuri armate pe aeroport. Ce doamne iarta-mă e acolo, vestul sălbatic, doar nu poate fi în halul ăsta de greu să păzești un aeroport.
Sus In jos
arianne
Moderator

Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 25
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   Mier 20 Feb 2013, 12:34

Mengelaus a scris:
Scrie la sfârșitul articolului că în ultimul an și jumătate au fost 4 jafuri armate pe aeroport.

Eu pe asta n-as prea crede-o, EVZ e singura sursa unde am citit-o.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator

Numarul mesajelor : 1926
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

MesajSubiect: Re: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   Mier 20 Feb 2013, 18:35

Faza cu 4 jafuri a fost luata din Libre Belgique. Vezi aici
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante   

Sus In jos

Jaf armat pe aeroportul din Bruxelles: hoții au furat 10 kilograme de diamante
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Canan-Destin furat-Sezonul 2
» Ce mi-am cumparat azi! Va arat si voua!-4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: