AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AIR06
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 65
Varsta : 49
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/03/2011

MesajSubiect: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Mar 02 Oct 2012, 12:36

Fac acest trip report fiind constient ca este incomplet, initial nu facusem pozele pentru a le pune pe site .

Plecarea din Otopeni, in zori, Helvetic Airways, avion Fokker 100, LF 100% :

Asteptand la ZRH, am ocazia sa admir un Airbus A380 al Singapore Airlines (din pacate pe acesta nu l-am putut fotografia, impiedicandu-ma niste jaluzele prost plasate) si echipajul acestuia:

Apare si avionul nostru, Edelweiss Air, Airbus A330-300 HB-JHQ, aproape nou (are un anisor), botezat Chamsin, dupa un vant arzator ce bate in Africa de nord:

A fost un zbor superplacut. Mancare si bauturi nealcoolice din belsug, pentru alcool trebuia platit.

Dupa cca 10 ore de zbor, ajungem la Punta Cana:

Ajunsi la Bavaro, ne astepta camera, exact cum o imaginam, inclusiv jacuzzi pe balcon:

Am avut o saptamana apoi sa ne bucuram de plaja:

De mancare:

Fauna locala:

Din pacate, a venit vremea sa ne intoarcem la aeroport:

Bineinteles, acelasi Chamsin ne astepta:

Si la intoarcere catre ZRH, zbor relaxant. LF 80%. FA foarte placute si la dus si retur. Cu mare placere voi mai zbura cu Edelweiss .

Alpii elvetieni in drum spre OTP :

Am ajuns la OTP:

Avionul care ne-a adus:

Ultima editare efectuata de catre shouriken in Mar 02 Oct 2012, 22:16, editata de 1 ori (Motiv : Formatare si punctuatie)
Sus In jos
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 333
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Mar 02 Oct 2012, 19:00

Cool, păcat că destul de scurt Smile

De unde ai făcut rost de bilete, le-ai luat individual sau prin agenție? Și dacă nu suntem prea indiscreți, ne poți spune și ceva prețuri? Mulțumesc.
Sus In jos
AIR06
Airport Level
Airport Level

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Mier 03 Oct 2012, 16:44

strainu a scris:
Cool, păcat că destul de scurt Smile

Scurta mi s-a parut vacanta ! sunny

Avion + hotel =cam 1500 euro /pax . Biletul de avion poate fi luat de pe swiss.com .
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator

Numarul mesajelor : 1926
Varsta : 37
Data de inscriere : 09/01/2010

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Mier 03 Oct 2012, 21:30

Interesant Trip. Mai ai poze cu interiorul Edelweiss ? O sa fac si eu o calatorie cu ei si eram interesat sa stiu mai multe despre ei Smile
Sus In jos
AIR06
Airport Level
Airport Level

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Joi 04 Oct 2012, 09:25

Nu mai am alte poze relevante cu interiorul Edelweiss . Oricum,ca servicii,sunt foarte OK.
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 36
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Sam 06 Oct 2012, 16:18

Frumos report. Trebuia sa pui mai multe poze ca a fost foarte interesant. Nu prea am auzit multe despre Helvetic si nici despre Edelweiss. Punta Cana e o destinatie destul de vizitata de turistii Canadieni, si gasim oferte super ieftine din Toronto, dar nu am stiut ca e ceva ce le surade Europenilor. Pentru voi e mult mai lung zborul si costa (evident) mai mult.
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400

Numarul mesajelor : 403
Varsta : 23
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Vin 26 Oct 2012, 01:00

Super trip report-ul! O curiozitate pur turistica Smile) desi am vrut sa vizitez punta cana, n-am stiut niciodata daca pot avea incredere in hotelurile de-acolo. tu dupa ce criterii l-ai ales? (stele, etc)
Sus In jos
AIR06
Airport Level
Airport Level

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   Vin 26 Oct 2012, 10:19

L-am ales la recomandarea unui prieten care fusese la acel resort. Nu mi-a parut rau . Dotarile si serviciile au fost foarte bune . Nu mai vorbesc de plaja . Ca in paradis . Cu siguranta , sunt mai multe resorturi prin zona care sunt foarte ok . Oricum verifica, inainte sa te decizi, pe booking , tripadvisor sau pe alte siteuri care contin review-uri.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012   

Sus In jos

OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Horoscopul chinezesc pe 2012
» ZODIA LEULUI
» ZODIA TAURULUI
» ZODIA CAPRICORNULUI
» ZODIA BERBECULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum