AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Pasagerii, amprentati!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Raduq
Fotograf

Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 26
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Pasagerii, amprentati!   Mier 30 Iul 2008, 08:58

Londra - Aeroportul britanic Heathrow a vrut sa implementeze o astfel de masura inca din acest an, dar s-a lovit de opozitia asociatiilor care lupta pentru drepturile omului. Cu toate acestea, de la anul, toti clientii companiilor aeriene britanice sau care doar trec prin aeroporturile din regat vor fi nevoiti sa se supuna amprentarii si fotografierii. Si nu o data, ci in doua randuri. Vor fi amprentati si fotografiati, prima oara, la achizitia biletului, pentru ca, ulterior, sa repete aceasta operatiune la imbarcare, in asa fel incat sa fie evitate situatiile potential periculoase, in care o persoana achizitioneaza biletul de calatorie si o alta, posibil chiar un terorist international, sa se imbarce fara grija la bordul navei, informeaza "Daily Mail".

Sursa
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ

Numarul mesajelor : 1158
Varsta : 66
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

MesajSubiect: Re: Pasagerii, amprentati!   Mier 30 Iul 2008, 09:23

nasol, si eu care voiam sa-mi trimit soferul sa-mi ia bilete... Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Pasagerii, amprentati!   Mier 30 Iul 2008, 10:24

Idioti

Si daca imi iau biletul de pe net??? Pana la urma prostiile astea vor duce la dictaturi si la realitati gen Matrix si la nimic altceva, nimic ce este uman nu este perfect si nu va fii niciodata perfect si atat vreme cat doar o tara face asta se chiama Frectie la Picior de Lemn si nimic altceva si oricum sunt destule curse din Anglia in tari bananiere deci implicit retururi deci posibilitati de atentate folosind avioane sau si mai simplu lumea asta ii plina de lansatoare mobile de rachete ( daca cauti sigur gasesti traficanti de asa ceva in Anglia) ....... Oare pe cand o sa ne miroasa si fundul gura sa mergem cu raportul de activitati zilnice si proba de urina...... In iarna ma tenta o excursie la Londra dar sincer la gandul ca sunt fotografiat si amprentat ca un infractor de doi lei mai bine ma duc in alta tara ca oricum daca vreau sa ma dau de trei ori peste cap si sa ma fac terorist ma fac cu toate pozele si ampretele care mi le iau ei........
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pasagerii, amprentati!   

Sus In jos

Pasagerii, amprentati!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: