AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 209
Varsta : 24
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 04:52

Revin dupa o lunga pauza de activitate pe forum cu tripuri scoase de la naftalina dar numai bune de racorit pe vremea aceasta torida:)) Primul din seria ce le voi posta in viitorul apropiat (in speranta ca voi reusi) este prima experienta cu Wizz, in februarie 2009 cu o cursa Timisoara-Roma. Impreuna cu niste prieteni am decis sa mergem in vizita la alti prieteni romani de pe acolo mai ales ca Wizz avea oferte foarte bune fiind la inceput de drum la TSR. De atunci am mai zburat cu Wizz dar pot spune ca pt pretul platit nu am ce comenta. Am stat doar 3 zile la Roma dar sa meritat pt biletul de 58,8 RON dus-intors. Chiar daca timpul a fost scurt am reusit sa vizitam mare parte chiar daca nu in detaliu dintr-un autobus decapotabil unde neau inghetat venele de frig. Cam asa au aratat treburile: Enjoy!

18 februarie 2009
W6 715
TSR 11:10 – FCO 12:05
Aeronava: LZ-WZB

Localnicii

Dragut da cam micut

Tarmac

Inzapezit

Posta Romana

In culorile moldovenesti

De-icing

La povesti

Inainte

?

Metoda romaneasca Smile) la maturat nainte!

Ce atata tehnologie…

Si companie

Dominatia

Scuze daca se repeat cam mult, sper macar lui Vio sai placa atatia verzisori Very Happy

A sosit si-a noastra pasare

De la bulgari pe atunci, era la inceputurile Wizz in Timisoara

Si un patriot

Pe vremea cand mai era Malev…

Din bus

Ravasitor

Detalii…

Dezghetare

Acoperit

Migurile

Cabina

Over Italy

Fiumicino

Niki&KLM

Old

Libyan

Cathay Pacific

Senin dar frig bocna

Imprejurimi aeroport

Diverse

Coloseumul

Fontana di Trevi

Gara

Vatican

Capela Sixtina

Castel Sant Angelo

20 februarie 2009
W6 716
FCO 15:05 – TSR 18:00
Aeronava: HA-LPO

Malaysia Airlines

Blue Panorama

Overview

Unknown

Superb

Pe la Croati

Trogir

Cerul “inzapezit”

Zona estica tot inzapezita

Landing

Aceiasi locuitori

Pe vremea cand inca arata cumva :\

Incerc sa revin cat de curand cu cea mai ramas de anul trecut plus intoarcerea din SUA. Sper ca va placut! Pe curand!
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 266
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 08:05

Ce poze frumoase! O sa ma uit pe indelete la toate, ca acum m-am uitat doar pe fuga. Multumim frumos de report si te mai asteptam!
Sus In jos
Lery
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 100
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/11/2009

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 11:19

Fain TR! Anul acesta am calatorit si eu prima data cu Wizz Air si am fost multumit de servicii. Tie cum ti s-a parut pentru prima data?
Sus In jos
TheAce
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 67
Data de inscriere : 17/02/2009

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 11:28

Frumoase poze din orasul meu favorit Smile
O mica observatie: Capela Sixtina nu e in catedrala Sf. Petru ci in Palatul Apostolic.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 28
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 13:39

Hehe!!! Bine ai revenit!! Very Happy Fain TR. Imi plac cele din aer de la dus, faine culori! Smile

Esti in TM??? Very Happy Poate dam si noi timisorenii un spotting mai numeros!! Very Happy Ce zici?? Very Happy

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 13:50

Lery a scris:
Fain TR! Anul acesta am calatorit si eu prima data cu Wizz Air si am fost multumit de servicii. Tie cum ti s-a parut pentru prima data?

Mi sa parut foarte ok. De atunci am mai zburat de vreo 3 ori cu wizz si a fost ok, dar prima experienta a ramas mai unica Smile.

TheAce a scris:
O mica observatie: Capela Sixtina nu e in catedrala Sf. Petru ci in Palatul Apostolic.

Mersi de observatie TheAce, nu mai stiam care e diferenta intre capela in sine si basilica Sf.Pentru.

Alex_tm a scris:
Esti in TM??? Very Happy Poate dam si noi timisorenii un spotting mai numeros!! Very Happy Ce zici?? Very Happy

Da sunt in Tm acum dar voi pleca din nou cam pana la finalul lui august dar vreau si eu neaparaat sa mergem odata...numai e mai stresant acum de cand mam intors ca numai plecat am fost. Te anunt eu cand sunt prin preajma sa stabilim ceva.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 28
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 13:56

free_flow77 a scris:
Da sunt in Tm acum dar voi pleca din nou cam pana la finalul lui august dar vreau si eu neaparaat sa mergem odata...numai e mai stresant acum de cand mam intors ca numai plecat am fost. Te anunt eu cand sunt prin preajma sa stabilim ceva.

Pai sa anunti cu ceva timp inainte, ca sa strangem trupaa!! Very Happy

Salut, Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
metalactual
Membru activ

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 49
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 15:39

Da, frumoase fotografiile, in special cele pe intuneric - e normal, ziua ai prins-o mai mica. Merci pentru TR @free_flow77 !!
Sus In jos
gabi-737
Membru activ

Numarul mesajelor : 4374
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Sam 31 Iul 2010, 20:04

Muuulte poze de la TSR... Very Happy multe detalii, ma bucur ca ai insistat pe ele, nu gasesti multe imagini din incinta aeroportului. Interesant cum dispare zapada pe masura ce se apropie Italia.

Frumos TR cheers
Sus In jos
Skylink
Membru activ

Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Dum 01 Aug 2010, 00:35

Multe poze, multa zapada..Smile Multumim

O mica observatie, matura folosita pentru indepartarea zapezii nu "e metoda romaneasca", e o procedura regasita in toate manualele de/anti-icing.

Mai asteptam poze si pe viitor

cheers
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Dum 01 Aug 2010, 02:18

Skylink a scris:
Multe poze, multa zapada..Smile Multumim

O mica observatie, matura folosita pentru indepartarea zapezii nu "e metoda romaneasca", e o procedura regasita in toate manualele de/anti-icing.

Mai asteptam poze si pe viitor

cheers

Chiar ma gandeam ca daca e vreo metoda universala pt deszapezire, dar am preferat sa fiu mai carcotas ca a fost comica imaginea:))
Sus In jos
silviubad
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 145
Varsta : 21
Localizare : Iasi, Ivrea(Italia)
Data de inscriere : 18/08/2009

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Dum 01 Aug 2010, 02:35

Frumos TR cheers
Super pozele de la aeroportul Fiumicino cat si din Oras. Alpii din avion sunt bestiali! Asteptam si viitorul TR!
Sus In jos
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1291
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400

Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Lun 02 Aug 2010, 10:23

Super TR
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   Lun 02 Aug 2010, 11:30

Bravo!

Ce frumoasa e Roma cand nu e ticsita de turisti:)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009   

Sus In jos

Timisoara-Roma-Timisoara 1st time cu Wizz, februarie 2009
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dulciuri raw
» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentițe (14)
» Curs de croitorie, unde?
» Scoala de bijuterii
» Clame de par, bentite, bucle pentru fetite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: