AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dylan
Moderator

Numarul mesajelor : 4768
Varsta : 46
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

MesajSubiect: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 07:02

La 6 si 5 minute ! Gospodari baietii! Bine ca n-au patit nimic !!! Azi avem iar entertainment la tv pe subiectul asta. Sa vedeti iar ineptii gazetaresti la astia ! Smile

http://www.realitatea.net/un-avion-de-mici-dimensiuni-s-a-prabusit-la-stefanesti--ilfov_308542.html
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 35
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 08:42

Nici nu tre sa ne mai miram; diseara or sa anunte ca inca se mai cauta cutia neagra! Razz Very Happy
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

Numarul mesajelor : 904
Varsta : 34
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 09:58

Citat :
Un avion de mici dimensiuni, de tip Antonov AN 2 s-a prăbușit în această dimineață, în jurul orei 6:30, în comuna Ștefănești din județul Ilfov. Din fericire, cele două persoane care se aflau la bord au scăpat cu viață. Pilotul și copilotul au ieșit pe picioarele lor din avion și acum sunt la spital, pentru investigații.

Nu se cunosc cauzele care au dus la prăbușirea avionului utilitar, dar o investigație în acest sens va fi efectuată, au asigurat autoritățile.

Avionul a încercat să facă o aterizare forțată în curtea unei fabrici și a luat foc la impactul cu solul. Din fericire era un spațiu deschis, unde cei de la fabrică urmau să construiască o parcare.

Cel puțin două accidente aviatice în care sunt implicate avioane ușoare au loc în fiecare an în România.

Sursa Antena 3

Ahhh stati departe de TV! Shocked Very Happy

Edit: LOL logic cu asta se deschide jurnalul de azi din jumate in juamte de ora si se repeta faptul ca e de mici dimensiuni pana deseara il fac ULM. Faza comica din tot reportajul este interviul cu un jandarm
Citat :
Am incercuit zona, am luat masuri, am indepartat curiosii si s-a procesat mai departe la investigatii
=))

lol! lol!
Sus In jos
Virusu
Moderator

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 31
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 11:11

urmeaza sa ne spuna ca, inca se cauta scaunele catapultabile Smile) cik 25 de pasageri in AN-2 deci teroetic, in ATR 42 merg 100 linistiti Smile)
bine ca ai nostrii au scapat tefer!
L.E: cica marele stoicescu expert pe probleme de aviatie: avionu ale o portanta bine asezata, datroita ampenajului dublu si geometriei sale in general Mad bine ca nu a zis geometrie variabila mister expert... ma ia greata deja
Sus In jos
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 12:40

Nu-i mare lucru sa ne trezim spre seara ca a intrat f-un gazetaras prin spital sa-ncerce sa le ia un "interviu" baietilor care erau in An-2 !!! La astia nu-i mult. Nu pot sa uit faza de la Protv - cand a cazut calibratorul autoritatii in '96 la BAY - cand idiotii au intrat in garsoniera in care locuia copilotul si familia si au intrebat-o pe nevasta-sa unde-i sotul...ea, femeia saraca a albit si le-a zis ca-i in cursa la Baia Mare si atunci dobitocii i-au spus fara ocolisuri ca avionul cu care era s-a prabusit! Si-au cerut dupa aia scuze......da' degeaba!
EDIT: Nu si-au cerut scuze cei care au facut faza ci Esca mai tarziu , parca a doua zi intr-un Jurnal de-al lor.

Propun sa facem si un topic cu IDIOTENII GAZETARESTI legate de aviatie si sa le trimitem din cand cate un link sa-i mai domolim! Nu uitati ce-au facut si la IAS cand a cazut Let-ul 410 cu posta si EC-ul MI-ului !!!
Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 15:40

dar au mai facut idiotii anu trecut o faza, cand a cazut nu mai stiu ce ULM si ei ii luau interviu pilotului abia iesit dintre rupturi... un fox parca sau nu mai stiu ce...
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ

Numarul mesajelor : 1158
Varsta : 66
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 15:52

dylan a scris:
Nu pot sa uit faza de la Protv - cand a cazut calibratorul autoritatii in '96 la BAY - cand idiotii au intrat in garsoniera in care locuia copilotul si familia si au intrebat-o pe nevasta-sa unde-i sotul...ea, femeia saraca a albit si le-a zis ca-i in cursa la Baia Mare si atunci dobitocii i-au spus fara ocolisuri ca avionul cu care era s-a prabusit! Si-au cerut dupa aia scuze......da' degeaba!
EDIT: Nu si-au cerut scuze cei care au facut faza ci Esca mai tarziu , parca a doua zi intr-un Jurnal de-al lor.
Eu retina ca madame Esca s-a dus la garsoniera familiei sa le dea vestea in direct...
Sus In jos
aegean
Membru activ

Numarul mesajelor : 848
Varsta : 37
Localizare : LEMD

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 16:12

@ dylan : te rog eu frumos de tot...fara top de idiotenii gazetaresti ca o sa o iau cu capul No .Macar aici sa nu le dam importanta astora...oricum nu isi fac treaba cu profesionalism.Sunt curios cum ar reactiona unul dintre astia daca si eu as navali peste el in casa si i-as spune, asa neutru, ca s-a prabusit avionu' in care era ma-sa!
Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 16:45

aegean a scris:
@ dylan : te rog eu frumos de tot...fara top de idiotenii gazetaresti ca o sa o iau cu capul No .Macar aici sa nu le dam importanta astora...oricum nu isi fac treaba cu profesionalism.Sunt curios cum ar reactiona unul dintre astia daca si eu as navali peste el in casa si i-as spune, asa neutru, ca s-a prabusit avionu' in care era ma-sa!

e ca in bancul ala cu soldatii Smile)
merge comandantul unei unitati la fruntasul bula si ii zice sa il anunte gentil pe ion ca a murit ma-sa... merge bula si zice, ma ioane, ia tarnacopu si hai cu mine sa sapam o groapa sa o ingropam pe ma-ta ca a murit! ion devastat... a doua zi, merge la bula si il trimite la gica cu aceeasi problema, bula aceeasi figura... gica devastat!
dupa cateva zile il trimite pe bula la gheo sa-i zica ca a murit ma-sadar mai gentil... bula zice:
-ma gheo hai cu mine sa sapam o groapa... zis si facut... sapa ei ce sapa, la un moment gheo zice: ma bula dar ce sapam noi aici? iar bula gentil: mai sapa putin si dai de ma-ta lol!
Sus In jos
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Joi 03 Iul 2008, 18:30

ovidiu51 a scris:
dylan a scris:
Nu pot sa uit faza de la Protv - cand a cazut calibratorul autoritatii in '96 la BAY - cand idiotii au intrat in garsoniera in care locuia copilotul si familia si au intrebat-o pe nevasta-sa unde-i sotul...ea, femeia saraca a albit si le-a zis ca-i in cursa la Baia Mare si atunci dobitocii i-au spus fara ocolisuri ca avionul cu care era s-a prabusit! Si-au cerut dupa aia scuze......da' degeaba!
Eu retina ca madame Esca s-a dus la garsoniera familiei sa le dea vestea in direct...

Nu, Esca era pe atunci in culmea gloriei si era MC la Jurnalele de 7 pm sau la cat erau . Acolo au mers palmasii de rand, astia care vorbesc prostii cand fac reportaje.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

Numarul mesajelor : 904
Varsta : 34
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Vin 04 Iul 2008, 12:35

Super tare, a fost prins de o camera de supraveghere si incredibil au fost date publicitatii acele imagini Shocked

click click
Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Vin 04 Iul 2008, 13:24

daca EXPOLDA cum tot repeta cretina aia, nu mai ramanea nimic pe o raza de cel putin 200m... bine ca nu a fost mai rau... oricum, vad ca, baietii l-au pus destul bine jos, dar cred ca au lovit cadrele alea metalice cu planul stang si asta e tot...
Sus In jos
aegean
Membru activ

Numarul mesajelor : 848
Varsta : 37
Localizare : LEMD

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Vin 04 Iul 2008, 13:55

explozie,implozie..da-o dracu' nene! mai conteaza care dintre ele este daca tot iese fum??oricum multi vede,putini cunoaste... confused .mai virusule mai,tu tot mai astepti la nitica logica elementara de la astia??O sa fi dezamagit rau...

P.S. tare bancul Wink
Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Vin 04 Iul 2008, 16:04

aegean my friend nu ma mai astept la nimic, de la nimeni, pana si eu ma mir pe mine cateodata ce scot pe gura... nici la decenta nu ma astept de la ei... de fapt nici nu stiu daca are sens ce vorbim aici Smile
P.S. ma bucur ca ti-a placut Razz mai stiu muuuulte
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ

Numarul mesajelor : 448
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   Vin 04 Iul 2008, 17:34

Mai pastreaza si pt Kecskemet! Very Happy
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov   

Sus In jos

Alt An-2 utilitar trantit de pamant la Stefanesti, Ilfov
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Myosotis (floarea de nu-ma-uita)