AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiži | 

Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
claudiup
Membru activ

Numarul mesajelor : 973
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

MesajSubiect: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 00:55

In zilele de 15 si 16 aprilie, Renault-Dacia a organizat test-dreveul oficial al SUV-ului de la Mioveni in Marrakech, Maroc.
Drumul pana in Maroc a fost asigurat cu un charter al Carpatair. Traseul a fost Bucuresti-Olbia(Sardinia/Italia- realimentare)-Marrakech si retur. Norul ne-a dat ceva batai de cap... situatia era abia la debut, insa capitanul Peter Hunter ne-a adus in siguranta acasa. E prima data cand zbor cu KRP. Va recomand compania! Super personal, catering impecabil si piloti foarte apropiatid e pasageri :-)
Poze...

Sus In jos
alexandrumih
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 194
Varsta : 29
Data de inscriere : 01/11/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 01:53

SUPERB! Calitatea pozelor, peisajele, scopul calatoriei si relatarea...de nota 20! Smile
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 36
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 02:28

Super misto reportul Claudiu! Un loc de vis. Dacia nu arata prea rau. Deci inca KRP are piloti straini? Am crezut ca au cam plecat majoritatea.
Sus In jos
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 301
Varsta : 41
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 08:52

excelent TR-ul si pozele la fel, imi place mult cum a iesit poza cu "ecranul" din desert. afro
Sus In jos
claudiup
Membru activ

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 10:15

Va multumesc frumos! O sa mai revin cu poze si cu explicatii. Sper sa mai pot edita prima postare... aseara eram darmat de somn cand am pus pozele :-)

Stie cineva ce avioane sunte acestea? Le-am zarit destul de tarziu, la decolare, cand jamba fata era deja in aer deci calitatea imaginii lasa de dorit...

PS Saracul Robinson din prima postare
Sad Pilotii or fi scapat?
Sus In jos
alexandrumih
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 194
Varsta : 29
Data de inscriere : 01/11/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 12:45

Referitor la avioanele misterioase, am gasit ceva AICI
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 13:11

Bravo Claudiu! Super TR!

Imi doresc si eu foarte mult sa fac un tur de Maroc..poate la toamna:)
Mai asteptam poze!! bounce
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400

Numarul mesajelor : 1059
Data de inscriere : 26/03/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 13:27

Super!
Sus In jos
claudiup
Membru activ

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 13:43

Basti a scris:
Bravo Claudiu! Super TR!

Imi doresc si eu foarte mult sa fac un tur de Maroc..poate la toamna:)
Mai asteptam poze!! bounce

Basti, am auzit ca in Casablanca e nebunie curata! Alta lume! Daca ai ocazia da o tura pe acolo. Marrakech e in interiorul tarii, nu are iesire la mare, nu e mare lucru de vazut. E o tara destul de saraca in general... O sa mai postez niste poze cu zona rurala. Faza misto e ca au niste resorturi de lux senzationale!!! :-D
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator

Numarul mesajelor : 1926
Varsta : 37
Data de inscriere : 09/01/2010

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 14:29

Marrakech e foarte turistic, sunt multe lucruri de facut. Unul dintre cele mai frumoase orase marocane.

Casablanca e cu totul si cu totul altceva. O nebunie curata (foarte multi oameni, foarte aglomerat pe strazi...) Nu e foarte turistic insa...

Fes e foarte turistic (nu e la mare). De asemenea un oras interesant e Rabat (e la mare, foarte aerisit, dar nu foarte turistic). Frumos si Meknes.

Pentru cine vrea plaja : Agadir, Essaouira.
Sus In jos
flight
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 313
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 18:31

Bravo ! ne-ai incantat cu reportul tau, macar ne ducem pe unde ai fost tu imaginandu-ne vazand aceste imagini.
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
daryus_i
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 107
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 17/02/2010

MesajSubiect: fain...   Mar 20 Apr 2010, 21:20

imi place foarte mult trip-ul...ai dus-o chiar "rau" pe acolo..poate ne spui ceva despre cultura lor, ceva ce te-a impresionat la ei...despre obiceiuri sau alte lucruri. Si cum a iesit Duster-ul la teste?
Sus In jos
metalactual
Membru activ

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 49
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mar 20 Apr 2010, 22:20

Cool, mai rar asa un TR, cu scop de bussines.
Un loc ideal de a testa Dust-ter-ul, chiar in praful desertului. Desi, daca se dorea praf la greu, nu era musai sa plece din RO.....
Bravos claudiup !
Sus In jos
claudiup
Membru activ

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mier 21 Apr 2010, 13:20

Dusterul e destuld e ok... 4x4 e chiar o masina interesanta. In schimb, la viteza efectiv vajaie, claxoul suna in masina si pe fiecare model condus se auze un scartzait de platic. Uitati-va cu atentie la poza cand "imping" masina, se vede ca de la duza care spala luneta curge apa... asta pt ca era in panta. nu stiu daca-i defect de serie sau e doar la acea masina... voi mai "sapa"
Despre conditiile din press-trip, ce sa zic? Impecabil! Insa programul a fost infernal...
o sa revin cu cateva poze, unele mai haioase si cu programul
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf

Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mier 21 Apr 2010, 13:39

Claudiule, zici ca esti brad pitt ma cu ochelarii aia la ochi in desert.
mai subtire cu figurile astea:)

bravo, ai facut poze frumoase
Sus In jos
claudiup
Membru activ

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Mier 21 Apr 2010, 13:52

merci, merci! Smile)
tocmai le-am ciobit o lentila zilele trecute... si sunt RE Sad(
Sus In jos
daryus_i
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 107
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 17/02/2010

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Joi 22 Apr 2010, 15:41

dar care a fost misiunea ta acolo?
Sus In jos
DrakulaBV
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 164
Varsta : 26
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2008

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Joi 22 Apr 2010, 15:47

http://www.libertatea.ro/stire/am-mers-cu-dusterul-in-trei-roti-284405.html
Sus In jos
claudiup
Membru activ

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Joi 22 Apr 2010, 20:59

http://www.libertatea.ro/stire/uite-cum-topaie-dusterul-284464.html

http://www.libertatea.ro/stire/duster-nu-va-avea-5-stele-la-siguranta-284590.html
Sus In jos
dan guina
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 167
Localizare : ierusalim israel
Data de inscriere : 03/05/2009

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   Lun 26 Apr 2010, 21:07

10++
Sus In jos
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 324
Data de inscriere : 06/11/2009

MesajSubiect: Trip reports Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP-Test drive Dacia Duster   Mar 27 Apr 2010, 09:17

Foarte interesant TR-ul.Felicitari.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster   

Sus In jos

Bucuresti-Olbia-Marrakech cu KRP - Test drive Dacia Duster
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?
» Test de personalitate cu imagini.
» Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II
» TEST: Ce fel de gospodina esti?
» Gradinite: de stat sau particulare?!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: