AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Meridiana Fly (IG / ISS)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 333
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: EI-CKM   Dum 11 Apr 2010, 14:14

Salut,

Am și eu o întrebare referitoare la Meridiana EI-CKM. Am văzut aici, la spotting aprilie, precum și la airframes.org că e trecut ca MD-83. Totuși, pe situl Meridiana e trecut că au numai MD-82, iar tipul motorului corespunde cu ce e trecut la Wikipedia la MD-82. În plus, și pe motoare e trecut tot MS-82. Poate să mă lămurească cineva cum pot afla exact ce tip de avion e?

P.S. Dacă fac zoom la poza lui shouriken cu avionul respectiv, oare mă văd cu gura căscată la cum arată Bucureștiul de sus? Shocked (era prima dată când stăteam pe dreapta, la geam)
Sus In jos
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300

MesajSubiect: Re: Meridiana Fly (IG / ISS)   Lun 17 Mai 2010, 21:27

Între timp am aflat că Meridiana nu mai operează din București. Păcat, se pare că au fost o prezență efemeră. E adevărat, gradul de umplere era cam 50%, dar mie mi-a plăcut zborul cu ei.
Sus In jos
mario antonio
Membru activ

Numarul mesajelor : 1132
Varsta : 38
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

MesajSubiect: Re: Meridiana Fly (IG / ISS)   Mier 17 Oct 2012, 14:56

Ciao tuturor,

Incepand cu orarul de vara 2013, compania va introduce un zbor catre Bucuresti Otopeni cu plecare de la Olbia (OLB).
Foarte probabil este o ruta sezoniera, insa este un zbor in plus.

Succes la prins in obiectiv.
Sus In jos
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300

MesajSubiect: Re: Meridiana Fly (IG / ISS)   Mier 17 Oct 2012, 15:01

mario antonio a scris:
Ciao tuturor,

Incepand cu orarul de vara 2013, compania va introduce un zbor catre Bucuresti Otopeni cu plecare de la Olbia (OLB).
Foarte probabil este o ruta sezoniera, insa este un zbor in plus.

Succes la prins in obiectiv.

Uuuuuu! Sardinia, niceeee. Eu am rămas cu impresii foarte bune de când am fost cu Meridiana la Veneția, s-ar putea să-i încerc din nou.
Sus In jos
mario antonio
Membru activ

MesajSubiect: Re: Meridiana Fly (IG / ISS)   Lun 14 Ian 2013, 16:07

Ciao tuturor,

Legat de MeridianaFly, si ei se afla intr-o situatie critica, le-a fost suspendata licenta si functioneaza acum pe o licenta provizorie, ceea ce inseamna ca in fiecare luna ENAC (autoritatea aviatiei civile italiene) va verifica compania. In plus au renutat la toate Airbus-urile din flota, ramanand doar cu MD-urile.

In consecinta se pare ca perioada dificila a companiilor aeriene italienesti continua. In ceea ce va priveste verificati atent inainte da a rezerva zboruri cu ei.

Sus In jos
mario antonio
Membru activ

MesajSubiect: Re: Meridiana Fly (IG / ISS)   Mier 04 Iun 2014, 11:56

Ciao tuturor,

O informatie interesanta despre Meridiana:

Meridiana (IG, Olbia) will wet-lease two B737-400 (YR-BAE and YR-BAS) from Romanian operator, Blue Air (Romania) (0B, Bucharest Otopeni), for the period June 6 to August 31. The added aircraft will bolster the Italian carrier's existing narrowbody fleet of seven A320-200s, two B737-300s, three B737-700s, two B737-800s, nine MD-82s and one MD-83 operated by Air Italy (I9, Milan Malpensa) and Meridiana fly (IG, Olbia) ahead of a busy summer season.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Meridiana Fly (IG / ISS)   

Sus In jos

Meridiana Fly (IG / ISS)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in strainatate - Airlines outside Romania-
Mergi direct la: