AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alex_tm
Moderator

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 28
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

MesajSubiect: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   Dum 21 Mar 2010, 17:29

Daca tot a venit caldura, soarele...adica primavara, am zis sa fac o mica excursie. Am tot stat si m`am gandit unde sa merg...si cu ce. Am decis sa las masina acasa, sa scot bicicleta si sa merg la spotting. Fiind prima data cand merg pe TSR, am avut ceva emotii, nestiind ce ma v`a astepta. Am urmat acesta schita.

Plecare: 11:40 (programat la 11:30)
Transport: Bicicleta
Inmatriculare: YR-SPI
Load Factor: 100% Very Happy
"Aterizare": 12:30

Stonehenge...REPLICA Very Happy

Primul indocator..il urmez. Directia -> LUGOJ

Al doilea..il urmez si pe asta..LUGOJ

Dupa 10 min de pedalat...un alt indicator..deja apare destinatia mea Very Happy

Dupa inca 1000m..

Apare primul sens giratoriu, sau cum zic romanii nostrii spanioli: rotunda Laughing

Urmam drumul aeroportului..

Trec calea ferata...pe stanga apare Hypermarket`ul "FARA EGAL", si dupa el apare din nou: o ROTUNDA Laughing

Nu merg drept, ca nu am ce face la Aeroport...asa ca o iau pe centura Timisoarei, spre ARAD

Deja apar elemente de pe schita. Pasarela peste calea ferata Timisoara -> Lipova..

Mai sus amintita..

Dupa vechiul turn de observare, las soseaua de centura, si intru pe..

Nu se poate intra cu masina..iar pentru a se ajunge la pragul pistei 11, se tine drumu, care merge pe langa un canal de irigat ***

Un alt fel de contrail spotting Laughing

***si se ajunge aici,,

YR-SPI Laughing

Pregatit pentru a urmari ceva pe ruta..

Deriva pentru DYLAN.. Laughing

Noise generator pentru Rares Very Happy Laughing

Si singura cu avioane, pentru ca Wizz`ul de Londra mi`a dat teapa, nu a aterizat pe 11 Sad
Lufthansa..de la Munchen.

Si...TERITORIU MARCAT de ROMANIAN SPOTTERS!!! cheers

Eu zic ca a fost o plimbare frumoasa, sper sa va placa aventura mea. Si imi cer scuze pentru calitate, aparatul foto e stricat..asa ca mi`a ramas doar telefonul.

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 321
Varsta : 26
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   Dum 21 Mar 2010, 17:58

Super,

Dar altadata, cheamama si pe mineee. Very Happy
Sus In jos
Voicu
Moderator

Numarul mesajelor : 2436
Varsta : 55
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

MesajSubiect: Re: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   Dum 21 Mar 2010, 18:04

SUPER TR-ul Alex......mi-a placut la nebunie....spor pe viitor la mai multe avioane .... Very Happy....si la un aparat de fotografiat !
Sus In jos
Edi
Membru activ

Numarul mesajelor : 712
Varsta : 47
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

MesajSubiect: Re: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   Dum 21 Mar 2010, 18:55

Alex_tm a scris:
Mai sus amintita...
Observ în stânga și în dreapta căii ferate urme de autovehicule (nu spun autoturisme) pe ceva ce pare mai practicabil decât drumul pe care ai mers și care duce spre același loc. Mai mult decât atât, în conformitate cu schița, pare chiar mai scurt traiectul. Acum, eu n-am fost acolo, îmi dau cu părerea după o poză cu calea ferată și după Google Earth. Știi cum e, din avion (sau de mai sus) se vede frumos...

Edi
Sus In jos
gabi-737
Membru activ

Numarul mesajelor : 4391
Varsta : 41
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

MesajSubiect: Re: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   Dum 21 Mar 2010, 20:00

Frumoasa descrierea aventurii... Very Happy acuma ca stii cum se ajunge, ramane sa ne prezinti si avioanele. Adica vezi tu cum bate vantul ca sa nu astepti degeaba la capatul gresit al pistei...Un scanner nu ar strica.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator

Numarul mesajelor : 1834
Varsta : 28
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

MesajSubiect: Re: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   Dum 21 Mar 2010, 22:09

Edi a scris:
Alex_tm a scris:
Mai sus amintita...
Observ în stânga și în dreapta căii ferate urme de autovehicule (nu spun autoturisme) pe ceva ce pare mai practicabil decât drumul pe care ai mers și care duce spre același loc. Mai mult decât atât, în conformitate cu schița, pare chiar mai scurt traiectul.

Edi

Asta am incercat si eu, cand am plecat de acolo...sa urmez drumul de pe pare cu aeroportul, am mers..maxim 3 minute, dupa care drumul s`a infundat. Neutral Nici pe jos nu puteai sa treci, probabil ca atunci cand ii vreme buna, si nu a ploua, poate fi abordat cu incredere...si da...este mai scurt decat acela pe care am fost eu. Si cum nu am mai putut inainta, am luat`o pe jos pe calea ferata, am mers cam 20 minute, pana am ajuns la pasarela centurii.

gabi-737 a scris:
Adica vezi tu cum bate vantul ca sa nu astepti degeaba la capatul gresit al pistei...Un scanner nu ar strica.

Hmm..mie imi este mai abordabila varianta de la pragul pistei 11, pentru ca este mai aproape, iar cum eu merg cu bicicleta, nu pot sa ma mut de la una la alta. Smile

Iar in privinta scannerului, nu in viitorul apropiat, Smile pentru moment, incerc sa strang niste banuti, pentru a`mi cumpara un aparat foto, dupa care...poate ne gandim si la un scanner. Smile

L.E Ca tot ai zis de vant, azi am vazut pe viu, primul meu crosswind landing Very Happy Ceva suuuperr Very Happy M`am uitat cu binoclul. Very Happy

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)   

Sus In jos

Aventuri pe un taram necunoscut(LRTR spotting place)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ZODIA RACULUI
» Diverse - Carmen
» ZODIA PESTILOR
» Ce imi place la tv???
» Bine ai venit! (despre noi si pasiunile ce ne unesc)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: