AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

FSX Scenery Creator

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 35
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: FSX Scenery Creator   Sam 13 Mar 2010, 02:08

Ciao,

Am vrut sa intreb pe cei de aici care fac FSX scenery... Ce program folosesc pentru asa ceva? Ma gandeam la asta, pentru ca eu acum lucrez la ceva proiecte de design (structuri / case) care le proiectez in 3D (cu SolidWorks)...

Deci doua intreberi:

1. Ce program folositi pentry Scenery Designer?
2. (Daca se poate) Ce file se pot importa in acest program? De exemplu .sldprt? .sldasm? igs? dwg? (astea sunt toate file pentru 3D mechanical design.... (SolidWorks, Pro Engineer, AutoCad, etc)
Sus In jos
vishzu
Moderator

Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

MesajSubiect: Re: FSX Scenery Creator   Sam 13 Mar 2010, 09:09

Salut Vio.
Nu este nimeni in Romania la ora actuala care face scenarii pt FsX. In materie de design sunt eu si inca 4-5 persoane care facem scenarii, deocamdata doar pt fs9. Adevarul este ca trebuie sa ma apuc sa studiez si pt FsX...
Ca programe poti sa folosesti atat Gmax (Freeware) dar si 3DMax (payware). Pe langa asta iti trebuie niste gamepack-uri ca sa-ti permita sa exporti in limbajul FS-ului.
Daca vrei sa te apuci de scenery design pot sa te ajut cu cea mai mare placere daca e vorba de fs9. Pt mai multe informatii legate de FsX mergi pe linkul de mai jos http://www.fsdeveloper.com/ . Acolo e cea mai mare comunitate de scenery designeri pt FS Wink
Sus In jos

FSX Scenery Creator
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: