AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Jetphotos.net 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Urmatorul
AutorMesaj
valavia
Administrator

Numarul mesajelor : 2847
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 15:07

@ ettyus: HA-LPV e chiar @%#*& fotografia, vorba lui mckingtom cu perfectiunea, daca nu ai atins-o esti acolo langa

@ Mengelaus: tinere, retro si runway e chiar prea tare Very Happy

@ Raffy: Keep them coming tinere ca te descurci bine
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

Numarul mesajelor : 4084
Varsta : 34
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 15:47

Vali, multumesc, se pare ca ne specializam Smile
Stefan, fain Migul, ce n-as da sa pot face si eu poze la militaure fara restrictii rendeer
Sus In jos
lrbc
Fotograf

Numarul mesajelor : 1801
Varsta : 102
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:07

Bravo fify! Wink Prima poza cu 8105 din afara avionului. cheers
Sus In jos
arianne
Moderator

Numarul mesajelor : 2723
Varsta : 24
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:10

Subscriu, LPV-ul pe zapada si pista cu BGG sunt exceptionale. cheers

Parcarea de la Courtrai:

Si un reject cu care m-au scos din sarite:
http://www.jetphotos.net//viewreject_b.php?id=2904431

Sunt asa de incuiati baietii... nu accepta deloc ceea ce iese din calapodul lor! Iar horizonul e level cat se poate! Merita un appeal?
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:13

Foarte faine amandoua. Eu zic ca merita un appeal, dar nu stiu daca ai sa ai si succes. Eu ma cert cu baietii pe doua poze deja...si in ciuda faptului ca sunt screeneri nu sunt in stare sa argumenteze motivele pentru care mi-au dat reject si tac ca melcii Evil or Very Mad
Sus In jos
arianne
Moderator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:32

Mengelaus a scris:
Foarte faine amandoua. Eu zic ca merita un appeal, dar nu stiu daca ai sa ai si succes. Eu ma cert cu baietii pe doua poze deja...si in ciuda faptului ca sunt screeneri nu sunt in stare sa argumenteze motivele pentru care mi-au dat reject si tac ca melcii Evil or Very Mad

Sunt sigur ca o sa aprecieze ce le-am scris la appeal, a venit din suflet! Twisted Evil
Citat :

WHY do you not accept more creative shots?.... The horizon is not unlevel! It's a wide-angle shot! Small exceptions to the rules contribute to a much less boring database. Quality, not quantity!

Si eu constat fenomenul de amutire treptata a screenerilor.

LE: Raspunsul, peste cateva secunde:

Citat :
I absolutely agree with you: quality over quantity. Unfortunately, your photo simply does not add the quality needed for a good photo.

Deci acu' se ia de calitate?!!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:38

Nasol, am crezut ca numai eu primesc rejecturi aiurea. Cred ca am sa le scriu si am sa le propun sa-si ia doua zile de concediu, pentru ca nu par sa mai gandeasca cum trebuie.
Sus In jos
Dylan
Moderator

Numarul mesajelor : 4709
Varsta : 45
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:48

Am incercat sa o invart si eu putin , cam 1.5 ccw da' nu iese de nicio culoare...

Chestia aia semirotunda, tronconica sau ce forma o avea, are geamurile intr-un unghi "negativ" fata de sol deci nu-i nicio sfaraiala sa te iei dupa ea. Stalpii terminalului, cei dinspre platforma nu-s drepti nici ei, ramane solul, baza cladirii... Dupa cum spun cei mai multi in cazurile astea cand din cauza lentilelelor apare imaginea distorsionata, cica sa te iei dupa centru, adica ala sa fie level. Ei! In cazul asta vad nu se potriveste de loc pentru ca apare acoperisul aiurea...
Daca le dai peste nas e clar ca intreaba "batranii" si aia-ti gasesc alte porcarii pe acolo...Lasa Radu! Tu sa fii sanatos si poate peste 3-4 ani te-om ajunge si noi macar la numarul de poze de la ei din db Razz

Piper-ul din prim-plan e OZN-ul?!?
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 17:52

Ca sa schimbam tonul Rares a ajuns pe 3 cu poza cu "Spotting Location" rendeer rendeer Inca nu s-a dat refresh la prima pagina dar e acolo Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 18:59

Mengelaus a scris:
Ca sa schimbam tonul Rares a ajuns pe 3 cu poza cu "Spotting Location" rendeer rendeer Inca nu s-a dat refresh la prima pagina dar e acolo Smile

Hihi, Multumesc eu si Ratus in top Razz

Radu, poza este ok, eu as acceptao fara retineri in conditiile in care nu ar avea alte probleme. Le-ai scris un mesaj asa cum il merita. Partea cu Level din pacate sunt deacord cu ei. Poti sa incerci sa o faci Level dupa stalpul din stanga de la Exit, la wide folosesti mijlocul pentru level si nu margini deoarece pe margini mai apar distorsiunile si atunci nu o sa reusesti levelul decat din gresala.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 19:24

Si print screen-ul de rigoare Smile Inca o data felicitari, poza merita pe deplin topul rendeer

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 19:33

Mersi Very Happy

Daca se deschide topul se vede ca am ajuns pe 2 Razz eu cu aterica cu bazlizajul si normal Ratus si asta fara sa uit de malainii care il inconjoara pe al nostru Ratus.

http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6794311
Sus In jos
shouriken
Administrator

Numarul mesajelor : 3317
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 19:40

ettyus a scris:
Daca se deschide topul se vede ca am ajuns pe 2

Ai scris inaintea mea. Felicitari cheers

Liviu
Sus In jos
Raduq
Fotograf

Numarul mesajelor : 1761
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 20:18

Felicitari Rares cheers

+2
Sus In jos
arianne
Moderator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 20:25

Bravos Rares!

Inca trei:

Si va mai innebunesc cu una, tot unlevel:
http://www.jetphotos.net/viewreject_b.php?id=2905620

Dupa capul meu, turnul e cat-decat in mijloc si mi se pare level. Ce ziceti?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 20:28

Mersi Radu!

Daca te uiti la turn il vezi ca fuge spre stanga, parca da sa pice pe spate, si pe avion se vede ca nu ii level....
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 22:19

Mie sincer mi-a iesit level la calcule. Am luat liniile orizontale de la acoperisul ala mai jos de turn si de la statia de benzina sau ce-o fi aia.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Joi 11 Mar 2010, 23:28

Mengelaus a scris:
Mie sincer mi-a iesit level la calcule. Am luat liniile orizontale de la acoperisul ala mai jos de turn si de la statia de benzina sau ce-o fi aia.

Si avionul fuge spre stanga si daca te uiti este un stalp alb in fata turnului (putin la dreapta) si vezi la fel ca ii spre stanga. Cel mai concludent mi se pare avionul din fata, incearca sa unesti doua puncte simetrice de pe fiecare aripa si ai sa vezi cat ii de inclinata catre stanga......
Sus In jos
Virusu
Moderator

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 31
Data de inscriere : 30/12/2007

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 02:40

mie mi-a dat un 1.85CW... poate cam mult, dar asa o vad eu. ma ghidez de obicei dupa cea mai indepartata linie de orizont, in cazul asta partea din stanga a pozei unde se vede avionul pe fundal

Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 08:53

Te-ai dus cam mult Adi, daca te uiti Vezi ca acum sunt indreptate spre dreapta. Inclin sa cred ca sunt distorsiunile prea mari din pacate in poza asta, daca te uiti la terminal arata deparca sta sa sfideze fizica...., turnul ala are o problema...... sta de felul lui am impresia sa pice pe spate si acum trage si dreapta, inclin sa iau in considerare distorsiuni (butoi) foarte mari....
Sus In jos
Virusu
Moderator

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 31
Data de inscriere : 30/12/2007

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 08:59

ai dreptate, acum imi dau seama, si acum imi dau seama si la ce ora mesteream eu leveluri. Poza e faina si merita sa intre! radule da pe ei nu-i lasa Smile. o sa mai incerc niste rotatii, si BTW, domnii moderatori, nu mutam discutia la Poze respinse? Razz

L.E. tocmai mi-am luat reject pt ca am pus o poza facuta in 22 august 2010 rendeer . Screeneru baiat cu obraz finut mi-a zis sa-mi verific pozele din coada, si ghici ce? aveam vreo 10 facute in august 2010 lol!
L-am rugat daca poate sa modifice el data la aia respinsa Razz dar cred tre reupload
Sus In jos
Dylan
Moderator

Numarul mesajelor : 4709
Varsta : 45
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 09:47

Mare lucru sa accepte sa-ti modifice ei! Am avut si eu in primavara trecuta fo 3-4 cu aceeasi problema si i-am rugat sa modifice ei...Ti-ai gasit! Aha! Chiar si poza cu PBFlorea si parasutistul mi-au rejectat-o prima data pentru ca in loc s-o bag la "In flight" am bagat-o la LRSV/SCV Razz

I-a mai intrat lui Ettyus inc-o fotografie cu "Spotting location"... bounce
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 10:09

dylan a scris:
Mare lucru sa accepte sa-ti modifice ei! Am avut si eu in primavara trecuta fo 3-4 cu aceeasi problema si i-am rugat sa modifice ei...Ti-ai gasit! Aha! Chiar si poza cu PBFlorea si parasutistul mi-au rejectat-o prima data pentru ca in loc s-o bag la "In flight" am bagat-o la LRSV/SCV Razz

I-a mai intrat lui Ettyus inc-o fotografie cu "Spotting location"... bounce

Te rog : http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6795834 asta ii poza si ar trebui sa fie Doctro spotting la cat amar de doctori is in ea Razz Putem spune ca oferim servicii complete Razz
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 15:47

Inca doua:

Asta de mai jos bineinteles ca a fost respinsa pentru level, am facut appeal intrebandu-i de cate linii drepte au nevoie ca sa considere o poza level, avand in vedere ca pista e perfect dreapta si stalpul e iarasi perfect vertical....bineinteles ca au acceptat-o dupa. Baietii au mari probleme cu pozele drepte, sau orizontul e altfel pe la ei, nu stiu.

Sus In jos
mcraffael
Fotograf

Numarul mesajelor : 257
Varsta : 25
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Vin 12 Mar 2010, 16:24

CS-HGU la cateva secunde inainte de touchdown Razz

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Jetphotos.net 2   Astazi la 04:20

Sus In jos

Jetphotos.net 2
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 35Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Spotting Websites-
Mergi direct la: