AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Ryanair (FR / RYR)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
arianne
Moderator

Numarul mesajelor : 2723
Varsta : 24
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Lun 12 Oct 2009, 18:17

In seara asta, daca cineva prinde BBC One: Why Hate Ryanair?

21:30 CET, 22:30 ora Romaniei...

LE: Sau pe BBC World News joi la 06:30 EET..
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 266
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Lun 12 Oct 2009, 19:37

Si reactia de la Ryanair:
http://www.ryanair.com/site/EN/news.php?yr=09&month=oct&story=gen-en-111009

http://news.bbc.co.uk/panorama/hi/front_page/newsid_8298000/8298750.stm

arianne a scris:
In seara asta, daca cineva prinde BBC One: Why Hate Ryanair?

21:30 CET, 22:30 ora Romaniei...

LE: Sau pe BBC World News joi la 06:30 EET..
Sus In jos
gaudi
Membru activ

Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 38
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Joi 12 Noi 2009, 15:24

Pentru cunoscatori:

Astazi Ryanair a lansat 2010 Cabin Crew Charity Calendar
http://www.ryanaircalendar.com/

Pretul este de 10 euro. Comunicatul oficial aici.
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Decembrie 2009   Dum 20 Dec 2009, 15:30

Stie cineva ce s-a intamplat astazi (20.12) la Constanta de nu a putut sa aterizeze RyanAir-ul de la Pisa? Pana la urma vad ca aterizat pe Otopeni. Ce s-a intamplat cu pasagerii de la Constanta pentru Pisa?

Sus In jos
Thomas
Membru activ

Numarul mesajelor : 902
Varsta : 52
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Dum 20 Dec 2009, 17:29

Citat :
FR 9786 Pisa - Constanta DELAY
diverted to bucharest henri coanda airport due to adverse weather conditions (fog) at constanta airport
Sursa: Ryanair website
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mar 09 Feb 2010, 23:54

RyanAir deschide prima sa baza in Europa Centrala, la Kaunas in Lituania:
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-announces-40th-base-at-kaunas-lithuania

Citat :
Ryanair also confirmed that it is in continuous negotiation with four other Central European airports to open bases and give consumers a choice and much lower fares than the high fares being charged by Air Baltic, WizzAir and other Central European airlines.

Oare printre aceste patru aeroporturi se numara si vreunul de pe la noi? Sau Romania intra, as usual, la Eastern Europe?
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ

Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 54
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 10 Feb 2010, 00:02

mihairosioru a scris:
RyanAir deschide prima sa baza in Europa Centrala, la Kaunas in Lituania:
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-announces-40th-base-at-kaunas-lithuania

Citat :
Ryanair also confirmed that it is in continuous negotiation with four other Central European airports to open bases and give consumers a choice and much lower fares than the high fares being charged by Air Baltic, WizzAir and other Central European airlines.

Oare printre aceste patru aeroporturi se numara si vreunul de pe la noi? Sau Romania intra, as usual, la Eastern Europe?

Mesajul e clar . macar o baza WIZZ va fi atacata. Acuma e de vazut care . Eu nu prea mizez pe Romania , cursele ar fi prea lungi pentru gustul Ryanair. Polonia in schimb.....sau chiar Budapesta .....?
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 24/09/2009

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 10 Feb 2010, 00:36

Eu unul as miza pe un aeroport de la noi....un Sibiu poate sau Cluj ar fii o solutie extraordinara pentru alegerea unei baze la noi. Ambele sunt aeroporturi modernizate care ar putea avea un trafic extraordinar in vederea extinderii traficului farao
Sus In jos
http://www.expedia.com
dc9northwest
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 90
Varsta : 25
Localizare : Geneva
Data de inscriere : 16/01/2010

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 10 Feb 2010, 03:59

Imi vin greu sa cred ca vor face baza in Romania cand n-au nici macar un zbor pe zi la momentul actual. KUN avea ceva gen 9 destinatii RYR si inainte de extindere.

BTS e unul din aeroporturile sugerate pe Airliners.net. De asemenea WRO/KRK. Ambele le vad mergand. BUD nu cred ca intra in vederile lui MO'L momentan.

Sincer, nu-s un mare fan low-cost, Ryanair in special... Imi plac doar uitandu-ma ca reduc preturile companiile 'full-service'.

Chestia cu Europa Centrala e prea politically correct pe gustul meu, doar ca nu suporta polonezii si cehii sa fie pusi in aceeasi oala cu romanii si bulgarii. Teoretic Europa de Est inseamna fosta Europa comunista, atata tot. Problema este: criteriul geografic n-a existat niciodata iar contextul politic a disparut... Dar nici daca acceptam premiza existentei Europei Centrale, Romania nu se incadreaza aici.
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Joi 11 Feb 2010, 04:51

Titlu : Ryanair, cu ochii pe Europa de Est
Data : 11.02.2010
Sursa : http://www.wall-street.ro/articol/Turism/79981/Ryanair-cu-ochii-pe-Europa-de-Est.html

Citat :
Ryanair, cea mai mare companie low-cost europeana, si-a propus extinderea catre estul Europei, ca parte a planurilor sale de dezvoltare in 2010, scrie publicatia de specialitate

Citat :
“Vom intra pe o piata noua din acesta regiune in urmatoarele 6 luni si, in urmatorii ani, vrem sa ne dezvoltam dinamic in Europa de Est”, au declarat oficialii companiei.

Operatorul low cost nu vizeaza doar statele membre ale Uniunii Europene din regiune – Estonia, Bulgaria si Romania- ci si tari precum Iugoslavia si Ucraina.

In plus, compania a anuntat ca va deschide in luna mai cea de-a 40-a baza operationala in orasul lituanian Kaunas.

De curand, Adrian Ionascu, directorul companiei low-cost Blue Air, declara ca Ryanair si-a aratat interesul pentru zboruri de pe aeroportul din Bacau, odata cu renovarea acestuia.

Din Romania, Ryanair opereaza in prezent zboruri din Constanta catre Pisa.

In acest, Ryanair are in plan lansarea de 200 de noi rute.

In 2009 operatorul irlandez a transportat 65,3 milioane pasageri (in crestere cu 13,3% fata de 2008).
Sus In jos
adic
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 105
Varsta : 41
Data de inscriere : 23/11/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Joi 11 Feb 2010, 09:07

Iugoslavia nu mai exista Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: ryanair   Joi 11 Feb 2010, 17:05

Cred ca exista o buna nisa de piata pentru zboruri din provincie catre Dublin sau Glasgow/Edinburgh, stiind ca exista o comunitate destul de insemnata de conationali, chiar daca pe unii dintre ei ii negam, in ariile respective. De exemplu in Arad cel putin sunt foarte multe masini cu numere de Dublin si Glasgow. De asemenea exista si o comunitate de studenti romani in Scotia, tara care ofera educatie gratuita. E interesant de vazut care vor fi miscarile celor de la Ryanair pe piata din Romania in urmatoarele luni.
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Joi 11 Feb 2010, 17:21

Bine ai venit pe forum Hynix cheers ....Eu zic ca anul acesta vor fii miscari importante ale Ryanair in Europa centrala si de Est : unde am fii si noi inclusi si Bulgarii. Este o nisa importanta pentru RYR si nu cred ca vor sa lase aceasta zona la indemna celor de la Wizz. Dupa cum au anuntat ca anul acesta peste 200 de noi rute, sper sa fim si noi inclusi in planul lor. bom
Sus In jos
dc9northwest
Airport Level
Airport Level

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Vin 12 Feb 2010, 04:16

http://www.ryanair.com/en/new-routes

200 de rute tot anul?

Aici sunt 191 dintre ele, dupa un calcul rapid... Nici pomeneala de Romania...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Vin 12 Feb 2010, 21:14

fiecare cursa apare de doua ori. ai luat asta in calcul?
Sus In jos
dc9northwest
Airport Level
Airport Level

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Dum 14 Feb 2010, 07:39

Desigur. In total sunt 382 Smile Deci 191 curse distincte.

E clar ca deoarece apare fiecare de doua ori, nu ar putea fi 191 de zboruri one-way Wink
Sus In jos
metalactual
Membru activ

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 48
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 24 Feb 2010, 21:24

Astazi, pe la ora 12:00, am vazut pe BBU un avion cu sigla clasica Ryanair.
Inseamna ceva sau era doar un avion inchiriat pentru altcineva ?
Sus In jos
arianne
Moderator

Numarul mesajelor : 2723
Varsta : 24
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 24 Feb 2010, 21:28

metalactual a scris:
Astazi, pe la ora 12:00, am vazut pe BBU un avion cu sigla clasica Ryanair.
Inseamna ceva sau era doar un avion inchiriat pentru altcineva ?

Intuiesc ca mi-a fost raspunsa ultima intrebare de aici. Totusi nu cred sa fi venit echipa cu RYR, doar microbistii.
Sus In jos
metalactual
Membru activ

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 48
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 24 Feb 2010, 21:44

Adica erau fani ai celor de la Liverpool...?? Ca sunt bata cu fotbalul, a fost meci sau urmeaza ?

LE
Aha, Unirea - Liverpool, pe Ghencea...pac, pac.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ

Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 54
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 24 Feb 2010, 22:22

Eu sincer , ma indoiesc ca a fost un charter al suporterilor lui Liverpool.
In primul rand ca meciul e maine 25 02 si in general suporterii vin in ziua meciului.
In al doilea rand , nu am auzit vreodata ca FR/RYR sa faca chartere , indiferent de motiv.
In al treilea rand , azi a fost programata cursa PSA - CND - PSA. Poate a fost un divert al acestei curse.
In al patrulea rand , nu stiu ce alta explicatie ar putea fi.

Poate Griff are ceva de spus !
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mier 24 Feb 2010, 23:10

Salut in primul rand baieti!
Nu a fost nici un charter. Flightstats spune altceva: cursa FR9786- PSA-CND e in schedule. Insa la sosire nu apare nicaieri ca fiind decolata de la CND, deci probabil aici sa fie ceva vorba de divert ma gandesc Shocked . Poate au venit sa trateze deschiderea unor curse de la BBU drunken
Mai jos postez tabelul curselor de la PSA de astazi pt. nelamurire:

Ultima editare efectuata de catre dylan in Mier 24 Feb 2010, 23:18, editata de 1 ori (Motiv : resize latime la 800px ATENTIE LA DIMENSIUNILE IMAGINILOR POSTATE!)
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator

Numarul mesajelor : 1926
Varsta : 37
Data de inscriere : 09/01/2010

MesajSubiect: Ce mai facem pentru a scadea pretul : Ryanair se gandeste sa puna taxa pe mersul la WC :)   Lun 01 Mar 2010, 15:16

O informatie mai veche :

Titlu: Ryanair pourrait faire payer ses WC
Autor: AFP
Sursa: http://www.lefigaro.fr/flash-actu/2009/02/27/01011-20090227FILWWW00451-ryanair-pourrait-faire-payer-ses-wc.php
Data: 27/02/2009

Citat :
Le patron de la compagnie aérienne irlandaise Ryanair, Michael O'Leary, a indiqué envisager la possibilité de faire payer 1 livre (1,12 euros) à ses passagers pour l'usage des toilettes dans les avions.
"Une des choses que nous avons envisagée dans le passé et à laquelle nous réfléchissons toujours est la possibilité de placer une fente pour déposer des pièces sur la porte des toilettes, pour qu'à l'avenir ils dépensent 1 livre quand ils vont faire pipi", a déclaré M. O'Leary sur la BBC.
"Nous cherchons toujours des solutions pour rendre le voyage aérien moins onéreux. Nous faisons tout notre possible pour trouver des revenus nous permettant de continuer à baisser les tarifs", a-t-il justifié.

"On dirait que Ryanair est prêt à tout pour faire du fric facile et, une fois de plus, fait passer le profit avant le confort de ses passagers", s'est indignée Rochelle Turner, une responsable du magazine de loisirs Which!.
La semaine passée, Ryanair avait annoncé qu'elle allait introduire sur sa flotte un service permettant d'utiliser les téléphones mobiles en cabine --chose jusqu'ici impossible sur la plupart des vols-- à des prix toutefois élevés.
Ryanair a affiché une perte de près de 119 millions d'euros pour le troisième trimestre de son exercice 2008 à cause d'une hausse des prix du carburant et d'une baisse de ses tarifs.
La compagnie a cependant récemment relevé sa prévision de résultat pour l'ensemble de l'exercice, escomptant un bénéfice compris entre 50 et 80 millions d'euros.

Patronul companiei irlandeze Ryanair, Michael O'Leary, a indicat ca are in vedere posibilitatea de a pune o taxa de 1 lira englezeasca (1.12 euro) pe utilizarea toaletelor in avioane.
"Unul dintre lucrurile pe care le'am imaginat in trecut si la care inca ne gandim este posibilitatea de a plasa o fenta pentru introducerea monedelor pe usa toaletelor, pentru ca in viitor sa plateasca 1 lira cand vor sa faca pipi", a declarat M. O'Leary la BBC.
"Cautam mereu solutii pentru a face calatoria aeriana mai putin costisitoare. Facem tot ce ne sta in putinta pentru a gasi fonduri care sa ne permita sa continuam sa scadem tarifele", a justificat el.

"S'ar zice ca Ryanair este gata de orice pentru a face bani usor si, inca o data, pune profitul inaintea confortului pasagerilor", s'a indignat Rochelle Turner, o responsabila a revistei de timp liber Which!.
Saptamana trecuta, Ryanair anuntase ca va introduce pe flota sa un serviciu care ar permite utilizarea telefoanelor mobile in cabina --lucru pana aici imposibil pe majoritatea zborurilor-- cu preturi totusi destul de ridicate.
Ryanair a afisat o pierdere de 119 milioane euro pentru trimestrul al treilea din 2008 din cauza unei mariri a pretului carburantilor si o scadere a tarifelor proprii.
Compania a marit recent previziunile de rezultate pe intreg anul, estimand un beneficiu intre 50 si 80 milioane euro.

Acum, plecand de la acest articol (e adevarat nu tocmai nou, desi inca am auzit oameni vorbind despre asta) vroiam sa va intreb : ati fi dispusi sa platiti mersul la toaleta avand garantat o scadere a pretului biletului cu 1 euro ?

Ce credeti ca se va mai face in viitor pentru a scadea si mai mult pretul ? Ce ati mai auzit voi sau la ce va gandeati ?

Eu nu am mers niciodata cu Ryanair, dar apreciez gandirea lor de a reduce pretul biletelor incercand sa "taxeze" tot ceea ce ar putea fi superflu. Apreciez gandirea, acum...ramane de vazut ce e viabil, ce e rentabil, ce e "omeneste ok" (a se citi moral).

Am auzit ca tot Ryanair se gandeste la solutii de a face calatorii sa zboare in picioare pe distante scurte (nu e o gluma, chiar iau in calcul nebunii chestia asta Very Happy )
Sus In jos
dc9northwest
Airport Level
Airport Level

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Lun 01 Mar 2010, 23:55

kampfmaschine a scris:
O informatie mai veche :
Acum, plecand de la acest articol (e adevarat nu tocmai nou, desi inca am auzit oameni vorbind despre asta) vroiam sa va intreb : ati fi dispusi sa platiti mersul la toaleta avand garantat o scadere a pretului biletului cu 1 euro ?

Ce credeti ca se va mai face in viitor pentru a scadea si mai mult pretul ? Ce ati mai auzit voi sau la ce va gandeati ?

Eu nu am mers niciodata cu Ryanair, dar apreciez gandirea lor de a reduce pretul biletelor incercand sa "taxeze" tot ceea ce ar putea fi superflu. Apreciez gandirea, acum...ramane de vazut ce e viabil, ce e rentabil, ce e "omeneste ok" (a se citi moral).

Am auzit ca tot Ryanair se gandeste la solutii de a face calatorii sa zboare in picioare pe distante scurte (nu e o gluma, chiar iau in calcul nebunii chestia asta Very Happy )

Urmatorul comentariu nu e adresat nimanui in particular,

Nu, nu sunt de-acord. Ce faci daca n-ai moneda de o lira (sau de un euro, ar fi stupid sa fie un pret de o lira pe CND-PSA de exemplu)? Faci pe tine? Pe scaun? Sa scada pretul cu un euro? Daca nu poti plati 14 Euro in loc de 13, de ce ai putea plati 1quid sa mergi la WC?

Exista principii pentru care nu as zbura niciodata cu RYR; in SUA, macar SWA aduce scaderea preturilor biletelor celorlalte companii prezente pe aeroporturi, ce-a facut RYR pentru Europa? A permis saracului sa zboare... Si pentru privilegiu il bombardeaza cu fel de fel de anunturi "buy this buy that" "we've landed 1000!!!! seconds ahead of scheduled time", nu au decenta, cum are Southwest. MOL e un tip indecent, cu apucaturi megalomaniace, un fel de Jiji Becali al culturii irlandeze.

Ti-e foame 3 ore si nu-ti ofera compania aeriana de mancare gratis, ce faci? Te poti abtine! Mananci la destinatie un hot-dog. Ai bagaj de 50 de tone, ca tot romanul si haitianul, ce faci? Platesti sa ti-l transporte! E ok! Nimeni nu-ti duce catrafusele pe gratis.

Ce faci in aer daca ai o bancnota de 50 de Euro si un card si vrei sa mergi la WC, care costa o moneda de o lira sau de un Euro? Nu stiu exact, dar s-ar putea ca urmatorul zbor al acelei aeronave sa miroasa ca unele banchete de tren personal unde au calatorit niste... puradei. Dar de fapt, RYR-ul e trenul personal Oltenita-Bucuresti Obor al aviatiei, la ce sa ne asteptam? Si zic asta din postura de pasionat de trenuri si de avioane...

Eu ma gandeam ca poate taiem pasagerii in bucatele inainte de zbor, ca asa intra mai multi, si putem da la naiba siguranta zborului, ce o sa faca pasagerii? Sa moara din nou? Evil or Very Mad

Daca vi se pare prea acid comentariul, ceea ce presupun ca ar fi posibil, va rog sa-l moderati, nu intentionez sa jignesc pe nimeni.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator

Numarul mesajelor : 1926
Varsta : 37
Data de inscriere : 09/01/2010

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mar 02 Mar 2010, 12:41

Sincer, sunt de acord cu tine ca taxarea mersului la toaleta e o chestie pe care moralmente nu o poti face (a se vedea si in post-ul meu initial). Mi s’ar parea de toata jena. Oricum, O’Leary a dat’o la intors si a zis apoi ca a fost o gluma. Dar…

Insa buba nu vine de la faptul ca nu ai avea cum sa platesti. Sunt sigur ca se poate ca tu cu o bancnota de 50 lire sa poti sa schimbi in maruntis la insotitoarea de zbor si astfel vei avea cu ce sa mergi la toaleta Very Happy

Directia este totusi spre reducerea costurilor si spre introducerea a din ce in ce mai multor servicii platibile. Intr-un articol recent (http://www.lefigaro.fr/voyages/2010/02/23/03007-20100223ARTFIG00470-les-compagnies-entrent-dans-l-ere-du-tout-payant-.php ) se vorbea de decizia iminenta a unor companii de linie de a introduce diverse servicii platibile. Lovite de criza si de cresterea concurentei din segmentul low-cost, companiile asa zise "de linie" ; se vad obligate sa reduca preturile. Reversul medaliei va fi aplicarea unor metode low-cost.

Articolul este extrem de interesant, si acolo putem vedea ca Air Canada a introdus servicii de rezervare a locurilor preferentiale, US Airways pune un tarif pentru paturi (blanket) si perne ; 70 euro pt un "no-show" ; la Singapore Airlines ; schimbarea biletului la Air France e 50 euro ; bauturile costa bani la Iberia si se gandesc sa factureze fiecare bagaj de cala…

Se incepe usor usor, pe zboruri medii, apoi pe long-curiere…in curand va fi pe toate tipurile de zboruri.
Rezervarea pe internet castiga tot mai mult in fata agentiilor clasice si pretul cat mai mic pe site-urile de comparatie preturi este foarte important (de multe ori chiar decisiv in decizia de a cumpara).

Rezerve de servicii platibile sunt, si inca destule. Spre sfarsitul articolului erau mentionate : inregistrarea prioritara a bagajelor, alegerea locurilor in avion, deschiderea saloanelor business si pentru cei din economic (contra bani)…

Va mai ganditi si la altele ? Very Happy
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

Numarul mesajelor : 4084
Varsta : 34
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Mar 02 Mar 2010, 12:51

Metoda bossului de la Ryanair e veche si arhicunocuta, si anume prin aceste anunturi gen "wc cu taxa" isi face reclama gratuita. Scoate o bomba de asta pe gura cum ca taxeaza intrarea la wc sau studiaza cum sa-i faca pe oameni sa calatoreasca in picioare si toata lumea vorbeste de Ryanair cate doua saptamani pe toate canalele media. Simplu si ce e mai important, gratis!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Astazi la 20:01

Sus In jos

Ryanair (FR / RYR)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: