AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 35
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Mier 30 Dec 2009, 20:09

Ciao,

Dupa cum observati, acesta este al 1000-lea post al meu pe Romanian Spotters. M-am tot gandit ce sa postez si evident o partida de spotting cu poze ar fi fost cel mai potrivit. Din pacate, vremea nu a fost cu mine, si timpul nici atat. In ultimele 6 luni, au fost schimbari majore in viata mea, si nu am avut timp deloc sa merg la spotting.

Asa ca, am sa va spun ce inseamna pentru mine Romanian Spotters. Inca din 2001 eram pe Airliners.net si in fiecare zi cautam si speram sa vad poze, trip reports sau articole in legatura cu aviatia romana. Fiind plecat din tara din 1993 nu am avut access la asa ceva. Cand Nic mi-a zis de Romanian Spotters n-am stat pe ganduri si mi-am facut cont.

Incet incet, am vazut cum grupul nostru a crescut si am devenit o comunitate, nu doar in Romania, dar in intreaga lume. Pentru mine Romanian Spotters e un grup de prieteni, cu toate ca pana acum doar pe 3 i-am cunoscut official. (Virusu, Cayenne si Maverick). Am invatat extreme de multe lucruri de la voi si sper ca si eu am contribuit comunitatii cu poze, trip reports, informatii despre pilotaj, stiri si pareri personale.

Vreau sa multumesc lui Nic, Ratus, Virusu, Dylan, KKK, Valavia, Mengelaus, Octavian, Eurofighter, Arianne, si restul care au lucrat atat de mult si inca lucreaza pentru a cladi Romanian Spotters intr-un (cum zic englezii) “World Class Establishment & Online Community”. Multumesc Romanian Spotters, si multumesc tuturor membrilor care fac parte.

Sper ca in viitor sa ne intalnim cu totii la o bere si la o petrecere pe cinste.

Capt_Vio

P.S. Nu se poate sa nu pun o poza la al 1000-lea post, asa ca pun una facuta aseara… in fuga, la YVR (Vancouver Interational). Scuzati calitatea sub-standard… nu am avut trepiedul la mine, si era seara tarziu.

Sus In jos
Dylan
Moderator

Numarul mesajelor : 4709
Varsta : 45
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Mier 30 Dec 2009, 20:40

Frumos spus Vio numai ca putin parca prea trist! Trebuia sa dai o nota mai vesela...si ca sa inveselim putin vreau sa-ti spun ca ai gresit tare: Asta e al 1001-lea post al tau ! tongue

Se vad diferente foarte mari fata de perioada de inceput cand si noi invatam unii de la altii aici pe forum, dar cand ma gandesc si inainte, vad ca mai este mult pana sa ajungem cam ce ne-am dori.

Si poate nu-i departe nici intalnirea aia de care vorbim de cand ne-am cunoscut pe aici bounce O intalnire cu mai multi o data nu asa cate unul sau doi...
Sus In jos
YR-BGP
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 86
Varsta : 39
Localizare : Maneciu Prahova
Data de inscriere : 30/01/2009

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Mier 30 Dec 2009, 20:44

La cat mai multe postari Cpt. cheers si...happy landings.
Sus In jos
Radu_is
Fotograf

Numarul mesajelor : 387
Varsta : 29
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 06/09/2009

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Mier 30 Dec 2009, 20:44

Foarte frumos Vio! Desi nu este prea mult timp de cand am descoperit acest forum si am devenit membru pot sa spun ca am aceeasi parere despre importanta sa. Felicitari cu ocazia celui de-al 1000-lea post si iti urez sa ne citim cu bine si la postul cu numarul 10000!
Numai bine si cer senin!

Radu
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 35
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Mier 30 Dec 2009, 21:06

dylan a scris:
Frumos spus Vio numai ca putin parca prea trist! Trebuia sa dai o nota mai vesela...si ca sa inveselim putin vreau sa-ti spun ca ai gresit tare: Asta e al 1001-lea post al tau ! tongue ...

De fapt era 1000-lea cand l-am scris. Daca te uiti sub poze, acolo spune cate posturi totale ai... deci o sa vezi ca acum scrie 1002.... si daca mai scriu inca 8, o sa scrie 1010...

Si apropo, de tema "mai vesela"... o sa ne inveselim noi la vara... la una mica la terasa Smile
Sus In jos
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Mier 30 Dec 2009, 21:13

Vezi, iar gresesti! 1002 Razz

Cum spuneau baietii de la Semnal M intr-o piesa veche: "Intr-o nu stiu care seara, intr-o nu stiu care vara, intr-un nu stiu care sat..." asa si noi cu terasa...pana la urma ne-ntalnim chiar si doar pentru cateva ore si tot ne-ntalnim!

NB: Bineinteles ca glumeam cu numarul de posturi!
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ

Numarul mesajelor : 2357
Varsta : 59
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Joi 31 Dec 2009, 10:38

dylan a scris:
Vezi, iar gresesti! 1002 Razz

Cum spuneau baietii de la Semnal M intr-o piesa veche: "Intr-o nu stiu care seara, intr-o nu stiu care vara, intr-un nu stiu care sat..." asa si noi cu terasa...pana la urma ne-ntalnim chiar si doar pentru cateva ore si tot ne-ntalnim!

NB: Bineinteles ca glumeam cu numarul de posturi!

E offtopic, dar si tu corectezi pe toata lumea: nu e Semnal M, ci Rosu si Negru.

Pt Vio, si pentru fiecare prieten de pe Ro-Spotters, fiecare interventie e extrem de importanta, indiferent de numarul de ordine, si indiferent de informatia adusa. Dar cel mai important lucru e ca forumul ne ofera, in afara de informatie, si o motvatie de a cauta ceva demn de postat, si, sigur ca da, relatiile dintre noi sunt extraordinar de importante. Intr-o lume unde oamenii sunt divizati de atatea interese divergente, iata ca o pasiune comuna ne-a facut prieteni.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Joi 31 Dec 2009, 13:08

mihaiatanasie a scris:
dar si tu corectezi pe toata lumea: nu e Semnal M, ci Rosu si Negru.
CORECT! Embarassed Viteza dauneaza grav....Rosu si Negru - Pseudofabula (1984)...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...   Astazi la 15:43

Sus In jos

Ce inseamna pentru mine Romanian Spotters...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Creatii personale- Mihaela
» Dulciuri pentru micul dejun
» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)
» Poezii pentru copii
» Conserve pentru iarna (2)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: