AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Un raspuns de la OTP privind spottingul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400

Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

MesajSubiect: Un raspuns de la OTP privind spottingul   Joi 08 Mai 2008, 17:02

Am trimis mai demult un mail unui director de securitate de la OTP in care incercam sa argumentez de ce e absurd sa se interzica fotografiatul in aeroport si in care ma plangeam k am fost aproape agresat de un paznic cand incercam sa fotografiez macheta aeroportului din terminalul de interne. Iata raspunsul. Go figure

Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate de catre restrictiile de fotografiere, cat si pentru atitudinea necorespunzatoare a agentului de paza care v-a impiedicat sa faceti fotografii machetei din zona publice aferenta terminalului “Plecari / Sosiri Interne”.

Totodata, va informam ca fotografiatul in zonele de publice ale aeroportului nu este restrictionat, cu mentiunea ca potrivit politici de securitate aeroportuara adoptate la nivelul aeroportului, cu privire la protectia operatiunilor de aviatie civila, fotografiatul/filmatul in unele zone ale aeroportului este permis doar in conditiile in care acest lucru face obiectul unei solicitari scrise, adresate administratiei aeroportuare.

BIROUL RELATII PUBLICE

AEROPORTUL INTERNATIONAL HENRI COANDA BUCURESTI

[i]
Sus In jos
Maverick
Fotograf

Numarul mesajelor : 116
Varsta : 40
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

MesajSubiect: Re: Un raspuns de la OTP privind spottingul   Vin 09 Mai 2008, 04:08

Interesant email... mi-ar place sa am o copie originala pe care sa o printez si sa o am la mine cind voi ateriza pe OTP la sfirsitul lui Mai ca sa o pot arata daca cineva ma va intreba de ce fotografiez in timpul pe care il voi petrece la gate.

Eventual ar fi de ajutor sa stim si noi care sint zonele unde este nevoie de aprobare scrisa...
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400

Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

MesajSubiect: Re: Un raspuns de la OTP privind spottingul   Vin 09 Mai 2008, 15:04

Pai n-are valoare... cred k va trebui sa faci cerea scrisa inainte LOL. Se va aproba , probabil prea tarziu...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Un raspuns de la OTP privind spottingul   Astazi la 19:23

Sus In jos

Un raspuns de la OTP privind spottingul
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intrebari...... cu sau fara raspuns

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-