AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Locuri de spotting la OTP

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
craft737
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 89
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

MesajSubiect: Locuri de spotting la OTP   Lun 14 Sept 2009, 15:22

Am fost ieri in camp la OTP, in incercarea de a gasi un loc bun pt. spotting "la gard"... mi-am rupt masina in doua prin lanul de porumb Smile dar nu am gasit nici un loc bun..

Care stiti locuri bune, cat mai aproape de pista la OTP... postati, va rog, o harta ceva... eventual indicatii cum sa ajungi la locul respectiv? Very Happy

De asemenea, pt. cei ce au fost la "training" pt. a obtine legitimatia foto si au primit acea harta cu zonele "special destinate activitatilor de plane-spotting" am o intrebare de 1000 de puncte: Cum naiba se ajunge la locul acela hasurat pe harta, exact in centrul aeroportului ? A fost cineva vreodata acolo, se vede ceva interesant de acolo? Eu am incercat o data, dar in afara de birouri si Tiriac Air nu se vede nimic din zona aceea, sau poate am gresit eu locatia..

In orice caz, acum ca avem mai multa libertate la OTP, ar fi perfect sa gasim si niste locatii cel putin la fel de bune ca "gramada de pamant si bolovani" Smile de la BBU.

Va astept cu hartile Very Happy
Sus In jos
arianne
Moderator

Numarul mesajelor : 2723
Varsta : 24
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

MesajSubiect: Re: Locuri de spotting la OTP   Lun 14 Sept 2009, 16:18

Ca sa ajungi la locul dintre piste trebuie sa o iei la dreapta (catre est) la sensul giratoriu din fata terminalului plecari. N-am incercat niciodata dar ar trebui ca nenea de la bariera sa ne lase sa trecem pe astia cu legitimatiile, asta daca i-a comunicat sefu' despre asta.

Locuri comparabile cu movila de la BBU nu vei gasi, si asta pentru un motiv foarte simplu: perimetrul aeroportului e la distanta mare de piste si caile de rulare. Nu prea ai unde merge ca sa fii cu adevarat aproape de avioane, sincer sa fiu. Daca faci rost de legitimatie poti merge la benzinaria Agip (vezi topicul OTP pe luna august) si sa prinzi avioanele aliniindu-se cu 08R. Vali mai stie ceva loc misterios prin Tunari pe care l-am cautat de vreo 3 ori cu bicicleta, fara succes. In rest, parcarea de la Waterpark va asteapta cu bratele deschise!
Sus In jos

Locuri de spotting la OTP
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Drumetii si locuri vizitate! (2)
» POZE DE LA TARGURI -
» Drumetii si locuri vizitate (3)
» Drumetii si locuri vizitate!
» Furnizori de materiale si materie prima- goblen

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum