AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Poze furate si postate pe situri de profil

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan
Moderator

Numarul mesajelor : 4709
Varsta : 45
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 14:51

Nu vreau sa fiu rau, dar ia uitati-va pe poza de mai jos. E de pe MyAviation, facuta in capul pistei la Cluj si urcata pe site pe in august anul asta....interesant cum semneaza ex-colegul nostru... Razz Ar fi frumos ca si poza asta sa nu fie a lui...Daca e a lui a mai lucrat la calitate Razz
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

Numarul mesajelor : 4084
Varsta : 34
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 14:55

Greu de crezut ca poate el sa scoata asa o poza cu o sapuniera.
Sus In jos
felix
Fotograf

Numarul mesajelor : 1008
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 15:20

Nu este cumva poza lui Gabi,sau hayabusa? Question
Sus In jos
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 15:44

Ratus are una aproape identica facuta in 2008 si e AICI. Sa fi fost impreunaa pe acolo? Nu cred ca asta micu' era pe forum in 2008.
Sus In jos
valavia
Administrator

Numarul mesajelor : 2847
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 15:55

Este cu siguranta poza lui Ratus. Am studiat-o destul de atent si nu pot fi doua poze diferite....conisder ca este imposibil ca doi fotografi sa apese pe declansator in aceeasi fractiune de secunda....asa ca Bogdan, da te rog de pamant cu pustiul si din punct de vedere legal ca vad ca nu se invata minte deloc.

http://www.myaviation.net/search/photo_search.php?id=01649454&size=large acesta este link-ul catre poza de pe myaviation si ochiul meu spune ca, chiar daca poze este la 1024, este umflata artificial in photoshop de la 800x600

Ultima editare efectuata de catre valavia in Mar 01 Sept 2009, 16:01, editata de 1 ori
Sus In jos
felix
Fotograf

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 15:56

Nu este aproape identica!!Este chiar poza lui Ratus!!Ce pe care fostul nostru "coleg"a furato fara nici un pic de rusine!!Asa a invatat asa va continua!! Evil or Very Mad
Sus In jos
Vreauinaer
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 149
Varsta : 37
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 07/02/2009

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 16:04

Deja ma apuca toti dracii. Stai ca boul cu ochii in soare, inveti sa fotografiezi, investesti un teanc de bani in aparatura, te certi cu toti paznicii de la aeroporturi, primesti rejecturi peste rejecturi si cand intr-un final reusesti vine un nesimtit si iti fura munca laudandu-se apoi cu ea.
Si eu cred ca nu e numai vina lui. La 11 ani sau cati are el trebuie sa fi invatat de undeva. De pe forumul asta nu prea cred pentru ca e singurul membru care a facut magarii din astea. Parinti?
Sper din toata inima ca Ratus sa-l penalizeze legal pentru ce a facut. Deja mi-e sila de aceasta mizerie (scuze pentru imprumutul expresiei)
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 16:06

Yap, e identica cu cea a lui Bogdan. Din pacate era clar ca nu poate el sa faca asa poze.

LE: Nu m-am putut stapani si i-am trimis un mail. Sunt curios ce-mi raspunde.

Ultima editare efectuata de catre Mengelaus in Mar 01 Sept 2009, 16:23, editata de 1 ori
Sus In jos
shouriken
Administrator

Numarul mesajelor : 3318
Varsta : 61
Data de inscriere : 16/04/2009

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 16:22

Ai dreptate Vali.
Am facut experienta. Marire la 1000 pe orizontala + un pic de USM.

Liviu
Sus In jos
felix
Fotograf

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 16:32

Mengelaus a scris:
Yap, e identica cu cea a lui Bogdan. Din pacate era clar ca nu poate el sa faca asa poze.

LE: Nu m-am putut stapani si i-am trimis un mail. Sunt curios ce-mi raspunde.
Daca iti va raspunde!!!Sincer am crezut ca dupa prima fapta facuta se va cuminti dar se vede ca nu!!Si daca nul oprim poate ne vedem noi pozele noastre pe undeva cu numele lui Evil or Very Mad
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 18:40

Am de spus urmatoarele :

1. Poza nu poate fi in nici un caz a lui wizzaircaptain.
2. Poza e cu certitudine a lui RATus.
3. Nu stiu in ce masura faptul ca e atentionat prin orice modalitate (verbala , mail , scrisoare, etc.)......doar poate cea fizica poate fi facut sa nu mai fure poze.
4. Avand 11 ani cel mai bun lucru ar fi sa se ia legatura cu parintii desi acum imi vine in minte zicala : "Aschia nu sare departe de trunchi"
5. Sa vedem si partea buna a lucrurilor : RATus are pe AIRLINERS o poza de care nu stia.
lol!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 18:48

Trimis mail la Airliners.net despre aceasta situatie de cacat cu acest tangau oligofren. Trimis mail tangaului oligofren via Myaviation cu promisiunea solemna ca ii rup curu cu cureaua daca il prind la gard.....
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 22:59

Lumea poate sa isi caute pozele si pe HI5 : http://elenagheorghe.hi5.com/friend/p399066918--Filipescu--html .... doar ca veti fi uimiti de fabuloasa varsta de 36 de ani care o afiseaza..... Oricum eu cred ca mi-am gasit o poza......
Sus In jos
horizob
Fotograf

Numarul mesajelor : 818
Varsta : 28
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 23:08

În lumea arabă unui hoț i se taie mâna cu care a furat. Nu sugerez nimic chirurgical, e doar o chestie de principiu. Sunt foarte dezamăgit că de la o vârstă așa de fragedă se ocupă de infracțiuni morale, care vor deveni cu timpul și materiale.
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 267
Varsta : 26
Data de inscriere : 23/02/2009

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 23:11

Trebuie luate masuri impotrva acestui copil.Face d cacao Rospotters.Parerea mea ii k ar trebui sa apara numele fiecaruia pe poza facuta d el, gen bendita semitransparenta de pe airliners
Sus In jos
electric
Membru activ

Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 42
Data de inscriere : 10/03/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mar 01 Sept 2009, 23:17

parerea mea de neimplicat?
ban pe forum.
avertizare cand il mai vedeti "la gard"

trista ipostaza...

asemenea idiotenii duc la aplicarea de restrictii... gen watermark.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 00:52

D13-th_electric a scris:
parerea mea de neimplicat?
ban pe forum.
Am auzit ca deja este banned pe forum , a revenit cu un nou nick si a fost ban-at si asta. Cine stie sub ce nume e posibil sa fi revenit.

Solutia cea mai rezonabila si civilizata este sa se ia legatura cu parintii lui apoi daca nu merge sa cautam alte solutii in genul lui kkk sau horizob. Totusi sper sa se invete minte.
Sus In jos
felix
Fotograf

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 10:24

Din cate stiu a revenit de vreo 2 ori cu alt nick dupa ce a fost bannat!Prima oara cu fanairbus si dupa acea cu flyboeing Evil or Very Mad
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 11:12

HA-LOL cum ar zice ungurii, flyboeing era tot el ? Laughing Insistent copil.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 11:14

Mengelaus a scris:
HA-LOL cum ar zice ungurii, flyboeing era tot el ? Laughing Insistent copil.

Noroc ca avem un radar pe aici care il tot intercepteaza de fiecare data cand se inscrie ....... eu l-am acceptat sub forma de flyboeing....... trebuie sa ii caut adresa de mail si sa ii dau un flood pe ea de sa nu se vada.......
Sus In jos
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 11:17

HA! FlyBoeing era tot el?!? Ciudat! Nu mi s-a parut! In sfasit! Dupa cum se vede indiferent sub ce nume se baga...tot il prindem datorita ineptiilor pe care le scoate!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 19:32

dylan a scris:
HA! FlyBoeing era tot el?!? Ciudat! Nu mi s-a parut! In sfasit! Dupa cum se vede indiferent sub ce nume se baga...tot il prindem datorita ineptiilor pe care le scoate!

Pai asta era si motivul pentru care a fost eradicat...... la fel si poza de pe Myaviation care acum nu mai exista........ Sper ca macar o vreme sa se calmeze nemernicu....... Fantastic ce parinti mediocrii poate sa aiba..... la 12 ani este deja un hot ordinar..... ( sper ca cei de aici care ii cunosc parintii sa faca bine si sa le spuna ce minuni le face progenitura)
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 26
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 19:58

daca are ip routabil tot o sa intre
Sus In jos
Dylan
Moderator

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 19:59

kkk a scris:
sper ca cei de aici care ii cunosc parintii sa faca bine si sa le spuna ce minuni le face progenitura
Nu cred ca daca ar afla i-ar spune ceva...probabil ca-s la fel...sau invers asta mic la fel ca ei...

Nu va spun ce fata cred ca aveam cand am dat de poza aia pe MyAviation...Cautam ULM-uri pe care le-am pozat de-a lungul timpului pentru lista celor de la D13th....si dupa ce mi-am facut o vaga idee despre ce poze am mai facut de-a lungul timpului am dat un click intr-o doara pe Romania la una din poze (stiti cu totii asta cu clicaitul pe tara respectiva...) ...buuuuun si cand colo hopaaa o poza de la Cluj din capu' pistei...zic ia uite baietii s-au intors la origini..baga poze pe Myaviation....cand ma uit jos pe banda de copyright Radu Filipescu-RoSpotters...nu-mi venea sa cred!

Am data sfoara-n tara pe forum si dupa aia am cautat pe Google foarte simplu: "F-GMLI LRCL" ... si ce sa vezi, link spre forumul nostru drag la pagina 34 topicul de CLJ anul de gratie 2008. Si dupa aia da-i Jihad Razz
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Mier 02 Sept 2009, 22:12

Incredibil cat tupeu pe un tinc de cativa ani. Iti dai seama ca nu mi-a raspuns la mail Evil or Very Mad
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Poze furate si postate pe situri de profil   Astazi la 14:06

Sus In jos

Poze furate si postate pe situri de profil
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pantaloni (Tutorial, cu poze)
» Poze pentru inspiratie - crosetat (8)
» Poze pentru inspiratie - crosetat (7)