AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
RazVanAir
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 122
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2008

MesajSubiect: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Vin 31 Iul 2009, 01:00

Pe principiul omul gospodar isi face iarna car si vara sanie, asa am gandit si eu cand mi-am achizitionat bilete pentru un mic concediu. Fiind iarna si cu gandul la un concediu pentru vara, m-am gandit sa arunc un ochi peste destinatiile oferite de companiile low-cost stiind ca este destul de dificil sa pun mana pe o oferta buna daca voi cumpara biletele in perioada de vara. Si dupa studierea catorva oferte, m-am oprit la Germanwings cu destinatia Berlin. M-am oprit la aceasta oferta datorita catorva premiere pentru mine: prima data cu Germanwings si prima data in Germania, dar si a pretului de 19 Euro/one-way. Cat despre Germania si implicit Berlin nu stiam foarte multe, m-am consolat cu idea ca am foarte mult timp la dispozitie sa ma documentez intocmai pentru aceasta destinatie si ceea ce ma asteapta acolo. Una peste alta Berlinul ma fascinat total si conceptia mea privind Berlinul sa schimbat radical la fata locului, intrand direct in primele pozitii a topului celor mai frumoase orase vizitate.

Cat despre Germanwings numai de bine. Punctualitate, seriozitate, zboruri placute.

Un mic pont pentru cei care calatoresc cu Germanwings: Online check-in se face cu 24 ore inaintea plecarii ceea ce permite alegerea locului fara costuri suplimentare. Pentru alegerea locului am consultat site-ul seatguru.com si asa am ales locul cel mai bun cu confort sporit langa iesirile de siguranta.

Update: Faza tare cu boarding pass-ul online. Era sa nu ma lase sa trec de poarta de acces deoarece aveam boarding pass-ul printat si nu acela dat de aeroport la check-in. Erau foarte nedumeriti si incercau sa imi spuna ca acela nu este bun. Intr-un final dupa cateva conversatii la walky-talky sau dumerit ei si asa am putut si eu trece.

Din pacate pe tot parcursul drumului au fost nori iar hubloul cu condens, de aceea pozele sunt destul de sarace.

Sambata, 27 Iunie 2009
Bucharest-Baneasa (BBU) – Berlin-Schonefeld (SXF)
Germanwings Zbor 4U 8717
Orar: 14:00 – 15:15
Load factor: 100%
Avion: Airbus A319

Revin cu poze din oras si de la intoarcere.

Ultima editare efectuata de catre RazVanAir in Vin 31 Iul 2009, 01:52, editata de 2 ori
Sus In jos
lrbc
Fotograf

Numarul mesajelor : 1817
Varsta : 103
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Vin 31 Iul 2009, 01:36

Frumos. Astept fotografiile din Berlin.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ

Numarul mesajelor : 2373
Varsta : 59
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Vin 31 Iul 2009, 08:48

Mie imi plac desenele de la iesirea de urgenta: le-am studiat si am inteles ca in caz de ceva deschid usa si sar afara cu ea in brate. Un fel de Pacala aerian! lol!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400

Numarul mesajelor : 1059
Data de inscriere : 26/03/2008

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Vin 31 Iul 2009, 08:50

Foarte tare! Mare lucru ca nu a tipat nimeni pe appron la BBU sa nu faci poze! Multumim pt TR!
Sus In jos
felix
Fotograf

Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 24
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Vin 31 Iul 2009, 09:36

Frumos TR!! Laughing Sper ca in cateva saptamanii voi contribui si eu cu un TR! Laughing
Sus In jos
RazVanAir
Flight Level 100
Flight Level 100

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Vin 31 Iul 2009, 12:45

Berlin + Spotting

Un omagiu adus celui mai mare cantaret: Michael Jackson – His Music Will Live Forever.

Internet gratuit gasesti cam in orice statie de autobus din centru. Am profitat si eu pentru a face check-in la intoarcere.

The Land Of Choice. Ca tot e scandal cu banii dati degeaba pe promovarea turismului. Autobuzul 100 si 200 circula chiar prin centru. Buna promovare, dar dupa ce vezi un oras ca Berlin te intrebi oare de ce ar veni un neamt la noi in tara.

Ultimele trei poze de sus sunt facute in Zitadelle Spandau. De acolo se poate face un spotting perfect. Aeroportul Tegel fiind foarte aproape.

Revin si cu poze de la intoarcere.
Sus In jos
wizzair7
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 114
Varsta : 19
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/05/2009

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Joi 13 Aug 2009, 00:04

supet TR cheers .
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Joi 13 Aug 2009, 00:14

Frumos trip report. Berlinul pare a fi un oras foarte misto si mi-ar place mult sa merg acolo intr-o zi.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Joi 13 Aug 2009, 12:18

Razvan,

felicitari pentru TR dar si pentru alegerea locatiei.
Berlinul este un oras fascinant, un oras liber, un oras care te va surprinde in mod neasteptat si vei spune, ca atunci cand te indragostesti: imi place, dar nu stiu de ce.
Il vizitez ori de cate ori am ocazia si de fiecare data ma 'asteapta' cu ceva nou si inedit.

Daca mai vrei info despre el (tu sau oricare altcineva) te/va ajut cu mare placere.
Sus In jos
metalactual
Membru activ

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 49
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Lun 17 Aug 2009, 19:28

Categoric: un bun TR !!!

Berlinul este de mult in lista mea de asteptare....si acolo a ramas...
Cat despre Germanwings, probabil ca voi "zbura" cu ei asa cum am facut cu MyAir si ClickAir...dupa ce o sa falimenteze. Sau poate "micuta Lufthansa" o avea parte de o viata mai lunga, cine mai stie.

Thx "RazVanAir" !!
Sus In jos
RazVanAir
Flight Level 100
Flight Level 100

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   Mier 19 Aug 2009, 17:26

Multumesc tuturor pentru aprecieri. Sper sa-mi fac timp sa postez si intoarcerea din Berlin cat mai curand posibil.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings   

Sus In jos

Bucharest-Baneasa (BBU) - Berlin-Schonefeld (SXF) dus-intors cu Germanwings
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TUTORIALE UTILE-prelucrari de repere
» Index de termeni
» Cozonaci si aluaturi dospite

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: