AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Programari intalniri pentru SPOTTING

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Urmatorul
AutorMesaj
ranajume
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 42
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 25 Noi 2008, 16:06

Mai concret se poate?
Un loc, un moment in timp?
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 144
Varsta : 36
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 25 Noi 2008, 16:10

Concret vin, am cu ce veni la orice ora (masinuta), pe orice racoare o fi in ziua aia, dar nu ratez... Nu ratez o asa ocazie de a face un spotting "adevarat" cu niste spotteri adevarati. M-am cam saturat de ochii la verticala, scrutand cerul dupa contrail-uri.
Sus In jos
http://simairline.net/
marius
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 96
Varsta : 36
Data de inscriere : 07/05/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 25 Noi 2008, 16:40

probabil luni la 0800 la Arcul de Triumf....dar ramane de stabilit...pe masura ce va veti confirma prezenta.Se poate stabili sambata,sa zicem,un loc si o ora de intalnire.
Sus In jos
http://www.resboiu.ro
ranajume
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 42
Varsta : 48
Data de inscriere : 19/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 25 Noi 2008, 17:32

OK.
Ora 8 este extrem de matinala, pentru mine, asa ca nu promit nimic. Depinde si de ce mai fac in weekend. In principiu vreau sa vin dar numai daca nu ploua.
Sus In jos
gaudi
Membru activ

Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 38
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 25 Noi 2008, 23:46

Azi am fost de fata la prima repetitie generala (de fapt doar la prima trecere, care a inceput la 9.50).

In timpul primei treceri nici un elicopter sau MIG nu a survolat zona. Ulterior cam peste 1 ora - 1.30 (probabil la a doua sau a treia trecere) am intrezarit niste MIG-uri pe cer dar eram deja in alta parte a orasului si nu aveam vizibilitate de loc.

Mai jos cateva poze de la repetitia de azi (sper sa nu fiu foarte offtopic). Nimic nou (ca tehnica militara ma refer) fata de anul trecut.

Urmatoarea repetiei este joi 27 octombrie 2008 tot intre 9.30 si 13.00 - iar se inchide circulatia si tot balamucu' se reia. Cred ca joi MIG-urile si Pumele vor fi acolo.

Ultima editare efectuata de catre gaudi in Mier 26 Noi 2008, 00:21, editata de 2 ori
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

Numarul mesajelor : 904
Varsta : 33
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mier 26 Noi 2008, 09:50

Sad as vrea si eu sa fiu in Bucuresti de 1. Daca e sa mergeti cei cu aparate DSLR (in speta), va rog daca se poate sa prindeti niste detalii mai intereseanta la echipamentele trupelor.

Cei de la Jandarmerie Anti-Tero, Sierra Romeo India, si cei de la infanterie, nu refuz si alte poze Razz dar astea ma intereseaza mai mult.
Sus In jos
valavia
Administrator

Numarul mesajelor : 2847
Data de inscriere : 18/08/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mier 26 Noi 2008, 11:54

Haya, incerc sa ajung si sa faxc ceva poze cu trupele (mai putine decat cu zburatoare Razz) dar nu promit nimic, stau prost cu somnul si parada e dimineata rau. Totusi voi incerca
Sus In jos
gaudi
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mier 26 Noi 2008, 12:14

De ce nu incercati maine intre 9.30 si 13? Daca se respecta acelasi tipic de marti vor fi 3 treceri (treceri pe sub Arc , regrupare - intoarcere pe langa Arc la loc in formatie spre Casa Presei si dupa un timp reluarea intregului exercitiu). Paza este minima (cate un jandarm din 70 in 70 metrii - sunt foarte degajati singura lor grija este sa nu intrati pe carosabil sau sa va aruncati in fata tunurilor). Va puteti apropia foarte mult de echipamente ba chiar discuta cu militarii, trotuarele sunt absolut goale si aveti la dispozitie orice unghi doriti. In plus am observat ca daca observa ca ii pozezi in timpul defilarii sau la intoarcere devin foarte volubili, iti fac diverse semne amicale sau abordeaza grimase razboinice Wink

In total aveti acces la 3 x 2 = 6 treceri prin dreptul vostru a tututor echipamentelor si trupelor, asta numai daca ramaneti intr-o pozitie fixa intre Casa Presei si Arcul de Triumf.

Parerea mea este ca posibilitatile sunt mult mai mari decat la parada oficiala de luni. Si mai mult ca sigur, maine vor evolua si MIG-urile si Pumele.

Ultima editare efectuata de catre gaudi in Mier 26 Noi 2008, 12:49, editata de 1 ori
Sus In jos
andreius
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 82
Varsta : 35
Data de inscriere : 28/05/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mier 26 Noi 2008, 12:47

Stie cineva la ce ora incepe defilarea Luni? As veni si eu.
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 32
Data de inscriere : 26/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mier 26 Noi 2008, 13:08

Pisi, adica eu, cred ca nu vine luni... dupa ultimele planuri se anunta plecare la munte, la zapada, cu placa. Totusi mi-ar placea sa ajung, n-am prins niciodata parada de 1 decembrie... In concluzie nu stiu nimic Smile
Sus In jos
zapacitu
Flight Level 100
Flight Level 100

Numarul mesajelor : 158
Data de inscriere : 28/04/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 27 Noi 2008, 08:28

gaudi a scris:
Astea ce trupe sunt? de la PD-L? lol!
Sus In jos
gaudi
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 27 Noi 2008, 23:23

Serviciul de Curierat Rapid al Armatei Wink

Acum serios.... sunt de la IGSU - Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta. Sunt foarte curios ce au in gentiile acelea. Shocked

In alta ordine de idei a fost careva astazi la repetitii? Am vazut la TV ca Pumele nu au evoluat din cauza vremii. Sad
Sus In jos
gaudi
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 28 Noi 2008, 15:31

andreius a scris:
Stie cineva la ce ora incepe defilarea Luni? As veni si eu.

Parada incepe luni, 1 decembrie 2008 la ora 11.00. Programul aici, cateva fotografii de la repetitii aici si video aici.
Sus In jos
andreius
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 82
Varsta : 35
Data de inscriere : 28/05/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 28 Noi 2008, 17:04

Ce ziceti? Ne intalnim la 10 la Arcul de Triumf?
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ

Numarul mesajelor : 448
Data de inscriere : 28/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Sam 29 Noi 2008, 11:11

Eu propun sa ne intalnim la ora 08:00 la statia de metrou Aviatorilor. De ce atat de matinal?! Simplu: la ora 10:00 vei avea deja o mare de oameni care s-au postat langa garduri si nu vei vedea/fotografia mare lucru. Plus ca multi vor vrea sa-si bage plozii in fata, sa faca si ei cu manutele la tanculete... Neutral It ain't gonna be pretty... Luati drept bune vorbele unuia care in ultimii trei ani a post prezent de 1 Dec. la Arc si are experienta cu astfel de probleme: daca nu vii de dimineata sa ocupi o pozitie strategica de unde sa poti fotografia in voie, n-ai facut nimic...

Gaudi: in gentile alea au mastile contra gazelor. Wink
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
gaudi
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Sam 29 Noi 2008, 11:21

As putea spune ca este o geanta de calitate, aleasa cu stil ce completeaza si coloreaza tinuta, ii da viata si o scoate din anonimat.... bounce

In plus dezvaluie multe din personalitatea unui pompier, atat prin modelul ales, culoare, incadrare in intreg, dar si prin masca de gaze pe care o gazduieste....

affraid
Sus In jos
Nic
Administrator

Numarul mesajelor : 750
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Dum 30 Noi 2008, 12:24

Totusi ora 8:00 e cam devreme, tinand cont ca e zi de sarbatoare. Nici la munca nu ma duc la ora aia... Smile
Eu zic ca ora 9:00 e mai acceptabila, lasand timp destul pentru discutii si o pozitionare buna in acea zona.
Voi ce ziceti? Da' repede, ca uite acum se face 1 decembrie.
Sus In jos
http://romanian-spotters.forumer.ro
valavia
Administrator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Dum 30 Noi 2008, 14:20

Si eu zic ca ora 9 este mai potrivita, la ora 8 nici la munca nu plec Razz. Nic, Ronin, pm cu nr de tel si id mess se poate?
Sus In jos
crisvsv
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 235
Varsta : 29
Data de inscriere : 29/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Dum 30 Noi 2008, 17:29

Deci la ce ora si unde ? Smile
Sus In jos
Nic
Administrator

Numarul mesajelor : 750
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Dum 30 Noi 2008, 18:17

La 9, statia de metrou Aviatorilor, iesirea dinspre parcul Herastrau. Acolo sunt si locuri de parcare. Desi nu stiu cat de libere vor fi...
Sus In jos
http://romanian-spotters.forumer.ro
RoNIN_731
Membru activ

Numarul mesajelor : 448
Data de inscriere : 28/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Dum 30 Noi 2008, 22:45

Citat :
Totusi ora 8:00 e cam devreme, tinand cont ca e zi de sarbatoare. Nici la munca nu ma duc la ora aia...
Pffff.... civilii astia... Razz

Cum doriti, eu voi fi prezent la ora 08:00 la Aviatorilor la Metrou... Catch you on the flipside! Very Happy
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
gaudi
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Lun 01 Dec 2008, 23:21

Chiar asa rau a fost? Nicio poza, nicio reactie pana la aceasta ora? Am vazut la televizor ca a fost ceata si avioanele si elicopterele nu au decolat. Sad
Sus In jos
valavia
Administrator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 02 Dec 2008, 10:42

A fost destul de rau la modul ca eu unul am facut aproximativ 150 de fotografii din care sincer sa fiu nu stiu daca sunt 10 care sa merite expuse. Cauze!? ceata destul de densa, aglomeratia care a dus la lipsa unui plasament bun, multi copaci in zona si lista poate continua... o sa pun doua trei fotografii in seara asta ca sa va faceti si voi o idee despre ce vreme urata a fost
Sus In jos
horizob
Fotograf

Numarul mesajelor : 818
Varsta : 28
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 02 Dec 2008, 18:49

Vreau să-i mulțumesc lui Gaudi pentru informația care mi-a permis ca joi să văd parada militara (repetiție). Ronin, îmi pare rău că nu am putut veni la întâlnire pentru că am fost acasă să-mi exercit dreptul constituțional la vot. Vremea a fost mixtă...a început cu lapoviță, dar spre sfârșit am putut face poze mai de Doamne-ajută. Paza a fost relax și am stat foarte aproape de blindate în rând cu reporterii și fotografii de presă. Acum pozele:
Humvee

VAMTAC S3

Arme cu amortizor la trupele speciale

MiG-urile m-au cam luat prin surprindere. De 1 Decembrie nu a fost nicio supriză de genu...

Pompieri

Fetele de la SRI

Cavaleria...caii erau cam plouați și stresați, săracii de ei...

Hawk XXI

Tun din Herăstrău care mi-a zguduit mințile din cap!!!

MLI-84M

B-33 Zimbru (BTR-80)...după figura tipului e mai mult B-33 Zâmbet

TERA-77L (Armoured recovery vehicle derivat din TAB-77)

Flugabwehrpanzer Gepard

Feel the heat!!!

TR-85M1 Bizonul

Cum ziceam, am putut sta aproape, luând în considerare motorul de 850 bhp cu eșapament deschis urlând lângă urechi

Piranha III C

IML (instalație mobilă de lansare) cu 2 rachete SS-N-2C Styx, pe șasiu MAZ-543M

Tatra T815 8x8 în caz de orice eventualitate

La anul ne vedem la repetiții pentru poze și la paradă pentru a-l vedea pe Băse și a ne bucura de importanța momentului fără griji pentru poze. Noroc!
Sus In jos
gabi-737
Membru activ

Numarul mesajelor : 4327
Varsta : 39
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Mar 02 Dec 2008, 19:46

Super poze, horizob, ai avut noroc ca de repetitii au fost si MiGurile si ceata nu v-a suparat, asa ca de ziua nationala- nu ar fi iesit asa bine, excelenta prezentare a pozelor.
VAMTAC este un vehicul asemanator cu Humvee, este oare facut de acelasi producator? ca de semanat seamana bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Astazi la 20:01

Sus In jos

Programari intalniri pentru SPOTTING
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 13 din 15Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Poezii pentru copii
» Conserve pentru iarna (2)
» Schite pentru goblene