AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiti | 

Programari intalniri pentru SPOTTING

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
mack
Fotograf

Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 12:23

crina_r_fly a scris:
Dar cu cazarea cum faceti? Am auzit ca e un hotel pe acolo... vreun nume eventual, sa pot da tel pt rezervare (desi cred ca e plin deja); cu cortul e misto... dar fara dus sunt un om mort pale

Voila (testat anul trecut):

http://pusztaregion.hu/index.php?page=cel&lid=1&acsid=79&fcsid=5&tid=0&lid=1&cid=5286

Campingul este super ok, inclusiv dus (cu apa calda) ... ai si 220 V CA pentru uscatorul de par...

Pentru Red Bull Air Race Budapest, recomand acest camping (tesat si el anul trecut), situat la cateva statii de metrou de parlament (locatia cursei):

http://www.hallercamping.hu/

N.B. - nu sunt agent de turism si nici nu sunt platit pentru reclama facuta... doar patit

Ganduri bune,
mack
Sus In jos
Virusu
Moderator

Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 31
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 12:35

mack my friend Smile un pret estimativ pe cort, persoana, masina alte cele? anu trecut cum a fost? a trebui sa rezervi din timp un loc? e mare? incapem?
Sus In jos
mack
Fotograf

Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 13:20

virusu a scris:
mack my friend Smile un pret estimativ pe cort, persoana, masina alte cele? anu trecut cum a fost? a trebui sa rezervi din timp un loc? e mare? incapem?

Hmm, preturile la KCS nu le mai tin minte exact, dar uita-te la cele listate in site-ul campingului de la Budapesta, nu pot sa fie mult diferite.

Mie unul, campingul de la KCS mi-a parut suficient de mare (din ochi, e aproape juma' de teren de fotbal) si cat se poate de in regula. Anul trecut, am trimis e-mail-uri pentru rezervare si la KCS si la Budapesta; mi-au raspuns ca in full sezon nu fac rezervari dar ca oricum nu-i nevoie, loc se gaseste.

Alte sfaturi utile nu-mi vin in cap; doar sa va luati o scara (pentru meeting) si un prelungitor (aduceti curentul aproape de cort)

Ganduri bune,
mack
Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 13:25

foarte bune sfaturi si mai ales cel cu scarita ca nu imi trecea prin cap nici sa ma bati! Razz
o idee de-a mea si care sper sa va placa e, sa facem niste ecusoane tip pentru membrii, in care sa isi scrie fiecare nickul si numele, ca sa ne gasim mai usor... stiu ca unii ar vrea tricouri, sepci si alte cele, dar trebuie sa fim constienti ca nu toti apucam sa le facem. de aceea ma gandeam sa recurgem la aceasta metoda... astept propuneri de ecusoane pe dimensiunea celor de pus la gat sau in piept... cele de pus la gat au dimensiunea de 9cm inaltimeX6.5cm
deci ca idee, ceva simplu si sugestiv...
cei care au tricouri sau vor sa isi faca, go ahead, dar eu as zice ca, ideea cu ecusoanele sa o respectam toti ca sa nu ne trezim ca trecem pe acolo unu langa altu... ar fi chiar pacat...
o sa revin cu ideea mea de ecuson!
Sus In jos
Voicu
Moderator

Numarul mesajelor : 2375
Varsta : 54
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 13:57

virusu a scris:
foarte bune sfaturi si mai ales cel cu scarita ca nu imi trecea prin cap nici sa ma bati! Razz
o idee de-a mea si care sper sa va placa e, sa facem niste ecusoane tip pentru membrii, in care sa isi scrie fiecare nickul si numele, ca sa ne gasim mai usor... stiu ca unii ar vrea tricouri, sepci si alte cele, dar trebuie sa fim constienti ca nu toti apucam sa le facem. de aceea ma gandeam sa recurgem la aceasta metoda... astept propuneri de ecusoane pe dimensiunea celor de pus la gat sau in piept... cele de pus la gat au dimensiunea de 9cm inaltimeX6.5cm
deci ca idee, ceva simplu si sugestiv...
cei care au tricouri sau vor sa isi faca, go ahead, dar eu as zice ca, ideea cu ecusoanele sa o respectam toti ca sa nu ne trezim ca trecem pe acolo unu langa altu... ar fi chiar pacat...
o sa revin cu ideea mea de ecuson!

Excelenta idea cu ecusoanele...
desi eu mi-am facut un tricou. cu emblema sitului , daca gasim o varianta ptr. ecuson..ar fi foarte bine.
In cazul in care "confectionezi" asa ceva ...pune-o si aici pe forum...sa o poata lista cine doreste si sa-si completeze ecusonul cu numele lui ( eventual facut in world sau power-point...ca sa putem completa datele tot pe computer - si dupa aia sa listam .)

POSTEZ UN MODEL PE CARE L-AM GINDIT ASA IN FUGA......e facut in Power -Point
FARA SA FIU SIGUR CA DIMENSIUNILE SINT CELE SPUSE DE VIRUSU...

astept critici si sugestii pentru imbunatatire..... lol!

Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 15:36

Voicu a scris:

POSTEZ UN MODEL PE CARE L-AM GINDIT ASA IN FUGA......e facut in Power -Point
FARA SA FIU SIGUR CA DIMENSIUNILE SINT CELE SPUSE DE VIRUSU...

astept critici si sugestii pentru imbunatatire..... lol!

cam asa ceva am in cap! deci cum spuneam,tricouri si orice altceva sunt foarte binevenite...
o sa fac fisierul in mai multe formate, si va fi disponibil pentru toata lumea... va fi in doua variante, cea verticala de prins la gat, sau cea orizontala de prins in piept cu o clema... eu recomand cea verticala, intrucat e mai practica, si se gasesc usor la orice papetarie... revin
Sus In jos
Voicu
Moderator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 15:39

Revin cu o varianta inbunatatita...parca arata ceva mai bine ...si facuta la dimensiuni 9 X 6,5 cm

Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 19:18

Voicu a scris:
Revin cu o varianta inbunatatita...parca arata ceva mai bine ...si facuta la dimensiuni 9 X 6,5 cm

da e ok, doar ca dimensiunea e pentru ecusoane verticale, adica pe inaltime 9cm... stii tu cum sunt alea cu lantic la gat... o sa fac o varianta, tinand cont de propuneri, pentru ambele tipuri de ecusoane... daca mai are cineva idei?
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 21:14

Daca permiteti, ma bag si io in seama. Razz
Poate ar fi bine textul "romanian spotters" nitel mai mare, iar undeva mai jos sa apara si numele real complet.
Da ideea cu ecusoanele e super faina! O sa-mi si cumpar zilele astea suportul cu lant.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

Numarul mesajelor : 904
Varsta : 33
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 21:28

Eu asa ceva i-am aratat azi dupa masa la Voicu, nu prea am acum timp mult pt ca ma pregatesc de plecare pt maine la Sighisoara. Mai trebuie sa fac dreptunghiul de jos simetric cu cel pe care scrie RoSpooters.
Asta e pt piept
Sus In jos
Voicu
Moderator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 22:24

YR-DNY a scris:
Daca permiteti, ma bag si io in seama. Razz
Poate ar fi bine textul "romanian spotters" nitel mai mare, iar undeva mai jos sa apara si numele real complet.
Da ideea cu ecusoanele e super faina! O sa-mi si cumpar zilele astea suportul cu lant.

da..ai dreptate...dar eu nu am facut decit copy-paste la emblema forumului...Nu stiu cine a " construit-o " si daca mai are undeva salvat proiectul...ca ar fi mai simplu acolo sa faca modificarea de care ziceai.
Refe. la numele complet...e f. ok. si eventul ar mai fi , daca credeti ca e cazul si localiatea de " bastina " ...
ceva de genul :

referitor la suport...mai ai putina rabdare ...ca nu stim inca care o sa fie forma finala...- orizontala sau verticala...
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 24 Iul 2008, 23:53

Hai ca mi-am facut timp un picut si de asta, asa arata ce vreau eu, de agatat in gat nu am si nush daca imi e mie ok cu dslr in gat e cam incomod pt mine sa atarne ceva peste aparat daca fac miscari bruste. De asta am optat pt una care se agata in piept.

si aici e modelul fara nume daca doriti sa il aveti si voi la fel
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 35
Localizare : Canada

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 25 Iul 2008, 00:15

Misto... eu zic ca merge mai bine cu numele decit cu nick-ul (sau poate amindoua)... ca doar nu o sa ne zica lumea "hayabusa" asu "virusu"... adica daca vreti asa va voi zice, dar nici intr-un caz nu vreau sa mi se zica mie "Capt_Vio" ... lol!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 25 Iul 2008, 00:21

Well mie prietenii imi spun haya : )
Sus In jos
Virusu
Moderator

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 25 Iul 2008, 02:31

dragilor, cum ziceam si la inceput... nick si nume real! ca sa stim cu cine vorbim... ma indoiesc ca mai mult de 2 oameni de aici stiu ca ma numesc adi Smile)
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf

Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 35
Localizare : Canada

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 25 Iul 2008, 03:02

virusu a scris:
dragilor, cum ziceam si la inceput... nick si nume real! ca sa stim cu cine vorbim... ma indoiesc ca mai mult de 2 oameni de aici stiu ca ma numesc adi Smile)

Acum toata tara stie ca te numesti Adi !!! LOL... Dar eu stiam de inainte... Asta e ca suntem frati de Alba-Iulia. Respect pentru Ampoi 3 si restul cartierelor de smenari si alti vagabonzi! afro G-Yeah! lol!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf

Numarul mesajelor : 4084
Data de inscriere : 23/06/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Sam 26 Iul 2008, 13:50

Capt_Vio a scris:
Asta e ca suntem frati de Alba-Iulia. Respect pentru Ampoi 3 si restul cartierelor de smenari si alti vagabonzi! afro G-Yeah! lol!

Scuze de off topic dar nu m-am putut abtine :)Ai fost funny. LOL!! lol!
Sus In jos
electric
Membru activ

Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Lun 28 Iul 2008, 11:07

hmm, bine. o sa vin cu tricoul D13-th pe mine, ca sa fiu recunoscut.
Sus In jos
marius
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 96
Varsta : 36
Data de inscriere : 07/05/2008

MesajSubiect: Kecskemet - Planuri oficiale!   Lun 28 Iul 2008, 15:39

Vesti proaste in ceea ce-l priveste pe Ronin...Se pare ca din causa unor probleme de sanatate('' care vor necesita o lunga perioada de recuperare'') nu va mai putea merge la unguri.Mi-a transmis asta intr-un SMS vineri,cu scuzele de rigoare pentru situatia creata...Insanatosire grabnica!!!!!!
Sus In jos
http://www.resboiu.ro
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 26
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 31 Iul 2008, 21:30

Deci cine vrea sa mearga maine la "foto" pe OTP Question Pana acum eu si llobregat....
Sus In jos
mckingtom
Fotograf

Numarul mesajelor : 421
Varsta : 46
Localizare : Bern, Bucharest
Data de inscriere : 27/02/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 31 Iul 2008, 21:48

La ce ora maine? Si unde ar fi intilnirea? Just in case...
Sus In jos
http://www.crisan.ro
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 26
Data de inscriere : 16/03/2008

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Joi 31 Iul 2008, 22:53

La 10 la Unirii unde are 783 statie...
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Vin 08 Aug 2008, 19:41

UP !

Nimeni nu mai spune nimic? Care cati vin, din ce judete, cand plecati, pe unde va opriti? Imediat e 15 si nu o sa stim nimic de noi, si parca vad ajungem acolo si vom trece unul pe langa altii! Suspect

P.S. macar sa stim dupa cine sa ne uitam.
Sus In jos
codrutz
Fotograf

Numarul mesajelor : 447
Data de inscriere : 09/08/2008

MesajSubiect: Intalnire pe aerodrom Kecskemet   Sam 09 Aug 2008, 20:09

salut, membru nou pe ultima suta de metri.

vom fi aprox 6 oameni la miting, duminica.

In cazul meu, nu voi avea ecuson, dar ma voi uita atent dupa ecusoane/tricouri spotters romania. In eventualitatea in care nu voi zari nimic romanesc, am scris mai jos 2 nr de tel la care ne putem mesajui/suna de la locatie. Planurile noastre includ prezenta pe aerodrom duminica de la prima ora si gasit locatie buna cu soare in spate, asamblat aparate si teleobiective, etc.

In cazul in care se aduna ceva lume, rog sa impingeti un mesaj si in directia mea (exemplu: hangar nrX, expozitie statica Gripen, ora 10:00) si ne vom alatura (6 oameni, cel mai probabil) cu placere. Propun ca mai departe sa postati niste nume si nr de telefon si, in cazul in care dau si eu de vreun grup am sa anunt mai departe catre toti ce posteaza aici dupa mine.

Inainte de plecare am sa mai arunc o privire pe forum si-am sa memorez toate nr de telefon pe care le gasesc.

Codrut Bratosin 0766.440.328/0721.804.725

Sunt sigur ca va fi interesant si ar fi frumos sa ne bucuram impreuna de un astfel de spectacol.

Spor si vant de fata!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Sam 09 Aug 2008, 20:50

codrutz a scris:

In cazul meu, nu voi avea ecuson, dar ma voi uita atent dupa ecusoane/tricouri spotters romania. !

Poti sa iei unul din ecusoanele de mai sus, vom fi si cu tricouri D13-th. Albe si Negre.

P.s. Am fost acum Vineri in Debrecen la cumparaturi, pe strada principala pe unde doar tramvaile au voie sa treaca de la ei, daca aveti drum pe acolo, cautati unde vedeti Loto sau/si magazinele care au poster cu un Gripen, Hind si Albatros pe el, intrati si intrebati de bilete pt miting. Sunt cu 500ft mai ieftine decat de la fata locului. altfel e 4000ft pe zi un bilet.

Just my 2euro cents
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Astazi la 18:08

Sus In jos

Programari intalniri pentru SPOTTING
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 15Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Poezii pentru copii
» Conserve pentru iarna (2)