AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Wizz Air scade limita de greutate pentru bagajul de cala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Thomas
Membru activ

Numarul mesajelor : 904
Varsta : 52
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

MesajSubiect: Re: Wizz Air scade limita de greutate pentru bagajul de cala   Mar 21 Iul 2009, 20:12

Thomas a scris:
Da, eu am zburat pe 17.06 CLJ-DTM cu rezervare din 18.05 si am avut 20,8 kg ... no problem.

Citat :
Modificări importante referitoare la regimul bagajelor înregistrate
Începând cu 22 mai 2009, Wizz Air introduce schimbări importante în ceea ce privește regulile aplicabile în cazul bagajelor:
Greutatea totală permisă pentru toate bagajele de cală combinate va fi redusă de la 20 Kg la 15 kg pentru toate noile rezervări.
Taxa pentru exces de bagaje încasată la aeroport va crește de la 42 RON la 63 RON per kilogram suplimentar pentru toți clienții.
Pentru o rezervare efectuată înainte de 22 mai, limita de 20 kg va fi neschimbată.

Link: http://wizzair.com/breaking_news/
Sus In jos
metalactual
Membru activ

Numarul mesajelor : 538
Varsta : 49
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

MesajSubiect: Re: Wizz Air scade limita de greutate pentru bagajul de cala   Mar 21 Iul 2009, 21:05

Thx "Thomas" - si aici, rapid esti d'le....eu nu am gasit info...o tiparesc acum.
Era chiar in fata ochilor, eu cautam la stiri Suspect .
Sus In jos
maverick737
Airport Level
Airport Level

Numarul mesajelor : 47
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 13/07/2009

MesajSubiect: Re: Wizz Air scade limita de greutate pentru bagajul de cala   Mar 21 Iul 2009, 21:47

Este o strategie tipica a modelului de low - cost. Biletul devine din ce in ce mai ieftin - un tarif care nu sustine economic cursa insa cresc taxele adiacente sau se reduc "bonusurile". WiZZ a realizat ca o parte a pasagerilor romani transporta mult mai mult de 15 kg si in acest mod isi pot creste veniturile. Este evidenta si posibilitatea economiei de combustibil 5 kg x 180 pax x 2500 de ore/ an (cam atat zboara un avion de transport pe an) duce la o economie foarte importanta.
Sunt companii care taxeaza deja orice bagaj de cala - chiar si singura piesa bonus pentru a reduce turn-around time la escala si costurile de handling. Sunt diverse strategii de marketing iar in curand toate companiile vor oferi cam acelasi lucru modelul low-cost se va combina cu cel legacy. Oare va castiga pasagerul?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Wizz Air scade limita de greutate pentru bagajul de cala   

Sus In jos

Wizz Air scade limita de greutate pentru bagajul de cala
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» A fost inventat aparatul care scade consumul de carburant cu 90%
» Resurse si link-uri pentru crosetat
» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna IV