AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiți | 

Imperial War Museum - Duxford

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Balki
Moderator

Numarul mesajelor : 1682
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

MesajSubiect: Re: Imperial War Museum - Duxford   Vin 24 Oct 2008, 11:56

buna ziua si bine v-am gasit.

am sa pun si eu un link cu ceva poze de la Duxford-Imperial War Museum (Marea Britanie). Pozele sunt facute anul trecut prin august. In curand am sa va arat si eu pozele facute de mine la zburatoare in aer...nu sunt cine stie ce, folosesc un canon S3IS cu 12x optic si pana la 48x digital.
http://www.dropshots.com/adi_balki#date/2007-08-08/14:26:54

bafta!
Sus In jos
RATus
Administrator

Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 33
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

MesajSubiect: Re: Imperial War Museum - Duxford   Vin 24 Oct 2008, 12:26

bine ai venit Balki, si multumim pt poze. Nu-s chiar "cateva" Smile)

oricum e super pe acolo. mi-au placut mult de tot. Se pare ca altii au in muzee ce nu are armata noastra inca activ Smile. Poate merg ai nostri la muzeu acolo le dau si lor un tornado sau ceva in schimb la un mig-21 Very Happy
Sus In jos
gmc_extreme
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 257
Localizare : london
Data de inscriere : 24/01/2010

MesajSubiect: Re: Imperial War Museum - Duxford   Dum 03 Mar 2013, 22:47

Un muzeu extraordinar din toate punctele de vedere...forfota continua pe aerodromul alaturat muzeului (cessna, piper, cirrus, etc.) si sincer am ajuns sa-l vizitez datorita Romanian Spotters....pt ca vazusem ca topicul acesta nu mai are imagini si coincidenta a facut in asa fel incat dis-de-dimineata m-am trezit cu o foame teribila de vizitat...asa ca m-am urcat in masina si ...la drum cu mine. A meritat drumul...banii pe intrare...si tot timpul meu liber...e extraordinar. Binenteles ca va trebui sa merg din nou pentru ca muzeul e imens iar programul muzeului inca este cel de iarna si nu am putut vedea muzeul decat in fuga...

Pentru orice pasionat de aviatie acest muzeu e Mekka...il recomand tuturor si voi reveni asupra lui cu noi postari de imagini si informatii utile pentru cei care urmeaza sa-l vizitati.

Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300

Numarul mesajelor : 379
Varsta : 36
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

MesajSubiect: Re: Imperial War Museum - Duxford   Dum 26 Oct 2014, 11:26

spre rusinea mea... am fost de doua ori la IWM Duxford si nu am reusit sa vizitez muzeul (doar muzeul), ambele au fost cu motiv de airshow
ar trebui sa am cateva zile sa selectez putinele poze facute in muzeu.
poate reuesc sa imi adun ceva prieteni sa mergem la muzeu in alta data decat show
Sus In jos
gmc_extreme
Flight Level 200
Flight Level 200

Numarul mesajelor : 257
Localizare : london
Data de inscriere : 24/01/2010

MesajSubiect: Re: Imperial War Museum - Duxford   Lun 12 Oct 2015, 20:32

Cateva imagini de ieri de la Duxford unde s-a tinut intalnirea anuala a tuturor spotter-ilor de la aeroporturile din jurul Londrei. A fost tombola cu premii, un pilot de 747 de la BA a tinut un discurs plus am cunoscut noi spotteri. Bonus-ul a fost nose-droop-ul Concorde-ului special pentru noi. Printre premii s-au numarat vizite la turnul de control de la Luton, 2 zboruri pe oricare dintre rutele BA City Flyer (deci LCY si inclusiv New York pe A318), machete EasyJet si Titan Airways, acces in cockpit-ul Concorde-ului si multe alte briz briz-uri marunte. Restul zilei am petrecut-o vizitand muzeul. O zi foarte frumoasa chiar daca Vulcan-ul a decis sa ocoleasca Duxford-ul.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Imperial War Museum - Duxford   

Sus In jos

Imperial War Museum - Duxford
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Muzee de aviatie - Aviation Museums-
Mergi direct la: